Wolff: Bottas zasługiwał na pozostanie w Mercedesie

Szef stajni z Brackley jest szczęśliwy, że Fin zapewnił sobie posadę w Alfie Romeo.
06.09.2115:47
Mateusz Szymkiewicz
1563wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff uważa, że mimo zakończenia współpracy, Valtteri Bottas zasługiwał na kontrakt w Mercedesie na sezon 2022.

W poniedziałkowe południe Fin został przedstawiony jako nowy kierowca Alfy Romeo, żegnając się z Mercedesem po pięciu latach współpracy. Bottas przechodząc do ekipy włoskiego producenta podpisał wieloletnie porozumienie, co jest dla niego pierwszą taką sytuacją od momentu startów dla Williamsa.

To nie był łatwy proces, ani tym bardziej prosta decyzja - powiedział Toto Wolff, szef Mercedesa. Valtteri w ostatnich pięciu sezonach wykonał fantastyczną pracę, odgrywając kluczową rolę w naszych sukcesach i rozwoju. Wspólnie z Lewisem jako partnerzy wywindowali poprzeczkę współpracy na inny poziom. Była to cenna broń w walce o mistrzostwa i osiągnęliśmy bezprecedensowe sukcesy.

Zdecydowanie zasługiwał na to, by pozostać w zespole. Jestem jednak szczęśliwy, że wybrał ekscytujące wyzwanie z Alfą od kolejnego roku, kontynuując karierę na najwyższym poziomie sportu. Kiedy nadejdzie czas, pożegna każdego członka zespołu i stanie się na zawsze częścią rodziny Mercedesa.

Bottas komentując swój pobyt w Mercedesie, przyznał, że niczego nie żałuje, mimo braku mistrzowskiego tytułu. Kiedy analizuję swój czas spędzony w Mercedesie, chcę móc powiedzieć, że wykorzystałem każdą okazję. Poza tym chcę zakończyć nasz rozdział z mistrzostwem świata. Współpraca z Lewisem była wielkim przywilejem, a harmonia między nami była kluczowa dla zdobytych tytułów wśród konstruktorów. Pod koniec roku przyjdzie czas na pożegnania. Teraz kieruję podziękowania do Toto i szanuję decyzję zespołu. Moja misja pozostaje jasna: maksymalny atak z Mercedesem do ostatniego okrążenia Grand Prix Abu Zabi - dodał Fin.