Westacott: Sezon 2022 to być albo nie być dla GP Australii

Prezes wyścigu sugeruje, że kolejne odwołanie imprezy poskutkuje zerwaniem umowy.
18.10.2114:55
Mateusz Szymkiewicz
844wyświetlenia
Embed from Getty Images

Prezes Australian Grand Prix Corporation - Andrew Westacott, sugeruje, że sezon 2022 to być albo nie być dla wyścigu F1 w Melbourne.

Ostatnie dwie edycje zmagań w Australii były odwoływane przez pandemię koronawirusa. W tym roku termin wyścigu na Albert Park był dwukrotnie zmieniany i ostatecznie wypadł on z kalendarza na rzecz Grand Prix Kataru.

W prowizorycznym kalendarzu na sezon 2022 impreza w Australii jest zaplanowane jako trzecia eliminacja w pierwszej połowie kwietnia. Zdaniem Andrew Westacotta, jeżeli i ta edycja wyścigu nie dojdzie do skutku, Melbourne może pożegnać się z Formułą 1 na stałe.

To być albo nie być dla Melbourne. Uważam, że ryzyko ze strony konkurencji o miejsce w kalendarzu F1 jest realne, a cierpliwość jest coraz mniejsza. Jeżeli nie będziemy w stanie zorganizować wyścigu w 2022 roku, wydaje mi się, że F1 będzie miała pełne prawo, by poszukać alternatyw dla Australii. Jestem jednak zbudowany dialogiem i wsparciem od naszego ministra sportu Martina Pakuli - powiedział Westacott.