Brundle: Zakładam, że Honda w przyszłości wróci do F1

Z kolei Jenson Button cieszy się z mistrzowskiego tytułu japońskiego producenta.
06.01.2209:59
Mateusz Szymkiewicz
1067wyświetlenia
Embed from Getty Images

Martin Brundle uważa, że Honda może w najbliższej przyszłości zdecydować się na kolejny powrót do Formuły 1.

Japoński producent opuścił sport po sezonie 2021. Finałowa kampania z Red Bullem została zwieńczona mistrzowskim tytułem Maksa Verstappena, który w drodze po sukces wygrał dziesięć wyścigów.

Od 2022 roku pakiety Hondy będą obsługiwane przez stajnię z Milton Keynes, jednakże koncern utrzyma swe zaangażowanie m.in. na etapie produkcji. Zdaniem Martina Brundle'a, zachowanie bliskich relacji z Formułą 1 może zwiastować szybki powrót producenta.

Red Bull jest bardzo hojny i zamierza utrzymać relacje z Hondą w okresie przejściowym. Wrócą do Formuły 1 i mam nadzieję, że dołączy Grupa Volkswagen z Audi. F1 jest obecnie stratosferyczna, więc zawsze mogą podjąć decyzję o ponownym zaangażowaniu - powiedział Brundle, aktualnie pełniący funkcję eksperta Sky Sports.

Zdaniem Jensona Buttona, który startował dla McLarena-Hondy, mistrzowski tytuł Maksa Verstappena jest świetną nagrodą dla producenta za wysiłek włożony w projekt F1. Kiedy wracali do sportu, startowałem z ich pakietem i byliśmy daleko w tyle. W pierwszym wyścigu w 2015 roku miałem stratę dwóch i pół okrążenia do zwycięzcy. Świetnie jest widzieć takie postępy, a relacja z Red Bullem była dokładnie tym czego potrzebowali do odniesienia sukcesu - dodał mistrz świata z sezonu 2009.