Tsunoda: Czuję większą presję przed drugim sezonem w F1

Japończyk zaznacza jednak, że działa ona na niego w motywujący sposób.
14.02.2214:32
Nataniel Piórkowski
405wyświetlenia


Yuki Tsunoda przekonuje, że czuje większą presję przed swym drugim sezonem startów w F1, ale dodaje, iż stanowi ona czynnik motywujący go do jeszcze większych wysiłków.

Debiutancka kampania Japończyka była pełna wzlotów i upadków. Po zdobyciu 2 punktów w Bahrajnie junior Hondy zaliczył serię rozczarowujących weekendów, w trakcie których brał udział w różnych incydentach. Tym razem Tsunoda celuje w znacznie bardziej konkurencyjny start mistrzostw.

Dużo lepiej rozumiem, co mam do zrobienia w tym sezonie. Wiem także, jak muszę się przygotować do tego, aby dobrze radzić sobie na torze - powiedział Tsunoda, który po zakończeniu sezonu 2021 mógł powrócić do swej rodzinnej Japonii.

Wiem, jakie są moje słabe punkty i towarzyszy mi doświadczenie z ubiegłego roku, na którym zawsze mogę się opierać. Wtedy, gdy wydarzało się coś nietypowego lub niespodziewanego, nie mogłem dostosować się wystarczająco szybko, by poradzić sobie z sytuacją. Dlatego w trakcie wielu wyścigów miewałem problemy.

Zakończyłem tamten sezon na wysokim poziomie, z czwartym miejscem w Abu Zabi. Chcę przenieść ten impet na 2022 rok. Czuję teraz większą presję, ale jest to coś pozytywnego. Motywuje mnie ona podczas treningów.

Tsunoda dodał: Chcę poprawić moje tempo i regularność za kierownicą. Wiem, co muszę zrobić, aby to osiągnąć. Jeśli będę pracował tak, jak podczas trzech lub czterech ostatnich weekendów 2021 roku, to będziemy mogli mówić o udanym starcie. Nie będzie łatwo, ale jestem pewien, że dam sobie radę.