Alpine ogłosiło nazwiska kierowców akademii na sezon 2022

Na poziomie F2 będą to Doohan i Caldwell a w F3 Collet i Martins.
14.02.2213:49
Nataniel Piórkowski
493wyświetlenia


Alpine ogłosiło nazwiska kierowców, którzy wejdą w skład akademii w sezonie 2022.

Będzie to siódmy rok funkcjonowania programu juniorskiego Renault i Alpine.

Podopieczni programu z ostatniej kampanii będą w tym sezonie rozwijać swe kariery na wyższych szczeblach. Guanyu Zhou podpisał kontrakt na starty z Alfą Romeo w F1, Oscar Piastri po zdobyciu mistrzostwa F2 został rezerwowym kierowcą Alpine a Christian Lundgaard przeniósł się do USA, gdzie będzie startował w serii IndyCar.

W tym roku w skład akademii wejdzie czterech kierowców. Caio Collet i Victor Martins zapewnili sobie dalsze wsparcie francuskiego producenta i będą kontynuować starty w F3. Do programu dołączą z kolei Jack Doohan i Olli Caldwell, którzy staną na starcie mistrzostw F2.

Dyrektor generalny Alpine - Laurent Rossi, powiedział: Akademia Alpine pozostaje niesamowicie wartościową częścią tego, co chcemy osiągnąć w Formule 1. Z pasją poszukujemy nowej generacji kierowców, który ożywią nasz skład w Formule 1. Czujemy ekscytację widzą rosnącą siłę programu, który został zainaugurowany w 2016 roku. Miniony sezon był jak dotąd najlepszym w jego historii.

Dyrektor akademii Alpine - Mia Sharizman, dodał: Mówią o nas tylko sukcesy na torze. Celem akademii jest wygrywanie mistrzostw, w których rywalizują nasi kierowcy. Jack właśnie ukończył sezon F3 na drugim miejscu, prezentując swoją czystą szybkość w mistrzostwach. Zrobił to także debiutując w F2.

Olli dołącza do akademii po solidnym sezonie w F3, gdzie udało się mu czterokrotnie stanąć na podium i wygrać wyścig. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w przypadku Jacka i Olliego dostosowanie się do nowego otoczenia może potrwać kilka weekendów, ale jesteśmy pewni, że w drugiej połowie sezonu pokażą swoje prawdziwe tempo.