Rossi: Jednostka Renault jest na poziomie Mercedesa i Hondy

Prezes Alpine odnosząc się do bolidu A522 przyznał, że jest to mix dwóch konceptów.
25.03.2210:11
Mateusz Szymkiewicz
859wyświetlenia
Embed from Getty Images

Prezes Alpine - Laurent Rossi, uważa, że tegoroczny układ napędowy Renault jest na poziomie Mercedesa oraz Hondy.

Francuski producent przygotował na ten rok zupełnie nowy silnik, który umożliwił zredukowanie starty do pozostałych producentów. Zdaniem konsultanta Red Bull Powertrains - Masashiego Yamamoto, Renault zdołało wejść na poziom Mercedesa.

Znaleźliśmy się w grze. Być może nie jest to jeszcze poziom Ferrari, ale jesteśmy w jednej grupie z Mercedesem i Hondą - powiedział Laurent Rossi. Nasz silnik jest lżejszy, krótszy, węższy i ma niższy środek ciężkości. To oznacza, że możemy projektować bolid ze smuklejszym tyłem. Możemy również korzystać przez dłuższy czas z energii zmagazynowanej w bateriach.

Francuz odnosząc się do krytyki, iż Alpine projektując bolid A522 wykazało się zbyt konserwatywnym podejściem, stwierdził: Nasz samochód to mix konceptu Red Bulla oraz Mercedesa. W ubiegłym roku brakowało nam prędkości maksymalnej, co zmuszało nas do nadrabiania strat. Teraz mamy poczucie, że należymy do TOP10 od startu wyścigu. Podobieństwa naszego bolidu do konstrukcji Red Bulla i Mercedesa dają nam przekonanie, że nie popełniliśmy żadnego błędu.