Capito: Piastri jest w podobnej sytuacji, jak dawniej Russell

Team z Grove nie ukrywa, że jest zainteresowany wypożyczeniem Australijczyka z Alpine.
03.07.2211:44
Nataniel Piórkowski
479wyświetlenia
Embed from Getty Images

Williams nie ukrywa, iż poważnie bierze pod uwagę możliwość zatrudnienia Oscara Piastriego przed startem sezonu 2023.

Sam Nicholas Latifi przyznaje, iż nie może być pewny przyszłości w teamie z Grove po zakończeniu obecnej kampanii. Z kolei szef zespołu - Jost Capito, podkreśla, że Williams obserwuje kierowców, których obecne kontrakty są bliskie wygaśnięcia.

Musimy zrobić dla naszego zespołu wszystko, co najlepsze przed przyszłym rokiem, gdy dostępne będą rożne opcje - zaakcentował Niemiec.

Faworytem do zajęcia wyścigowego fotela Latifiego jest Oscar Piastri - wychowanek juniorskiego programu Alpine. Capito potwierdza, że Williams prowadzi w tej sprawie rozmowy z francuskim producentem.

George Russell był w podobnej sytuacji jak Oscar, gdy rozglądał się za miejscem jako kierowca Mercedesa, a Mercedes szukał dla niego zespołu, w którym mógłby zdobyć doświadczenie przed przejściem do fabrycznej ekipy. Myślę, że Alpine chce teraz zrobić to samo z Piastrim.

Capito dodał, że wypożyczenie Piastriego do Williamsa jest bardzo realną opcją. Musimy też jednak spoglądać w kierunku przyszłości, bo jeśli naprawdę zamierzasz dostać się do czołówki, musisz polegać na własnych kierowcach - zaznaczył.

Pytany o możliwość tymczasowego skierowania Piastriego do Williamsa, dyrektor Alpine - Otmar Szafnauer, powiedział: Myślę, że najlepiej byłoby zapytać o to Josta. Wspaniale jednak, że jeden z naszych młodych kierowców jest tak rozchwytywany przez inne teamy Formuły 1.