Francja straciła miejsce w kalendarzu na sezon 2023

Organizator wyścigu na Paul Ricard potwierdza, że spróbuje wrócić w systemie rotacyjnym.
25.08.2216:30
Mateusz Szymkiewicz
1253wyświetlenia
Embed from Getty Images

Organizator Grand Prix Francji potwierdził, że wyścig stracił miejsce w kalendarzu Formuły 1 na sezon 2023.

Przyszłość zmagań na Paul Ricard była kwestionowana już od ubiegłego roku, ze względu na problemy z logistyką oraz znalezieniem optymalnego terminu. Finalnie wyścig w Le Castellet doszedł do skutku w drugiej połowie lipca, lecz jak oficjalnie poinformowano, na chwilę obecną była to ostatnia edycja.

Promotor Grand Prix Francji potwierdził utratę miejsca w kalendarzu na sezon 2023, deklarując, iż w przyszłości będzie chciał przywrócić Formułę 1 w systemie rotacyjnym z inną eliminacją.

Paul Ricard ponownie gościło Mistrzostwa Świata od 2018 roku z przerwą na edycję w sezonie 2020, kiedy to rozegranie zawodów uniemożliwiła pandemia koronawirusa.

Grand Prix Francji pragnie odnieść się do niedawnych wypowiedzi Stefano Domenicaliego, dyrektora generalnego Formuły 1, dotyczących nieobecności w kalendarzu na sezon 2023. Na bazie sukcesu tegorocznej edycji wyścigu, organizator oraz Formuła 1 będą pracowali na rzecz powrotu w kolejnych latach, a w szczególności w systemie rotacyjnym. Grand Prix Francji pragnie podziękować za wsparcie kibicom, zarządcom Paul Ricard oraz wszystkim partnerom - brzmi oficjalne stanowisko.