Krack: Vettel cały czas wspiera rozwój przyszłorocznego bolidu

Szef Astona podkreśla, że Niemiec nie zmienił podejścia mimo decyzji o opuszczeniu F1.
31.08.2211:55
Mateusz Szymkiewicz
938wyświetlenia
Embed from Getty Images

Mike Krack ujawnił, że Sebastian Vettel mimo decyzji o odejściu z Formuły 1 cały czas pozostaje zaangażowany w rozwój przyszłorocznego bolidu Astona.

Niemiec tuż przed letnią przerwą ogłosił, że z końcem sezonu zakończy starty na torach Grand Prix. Na jego następcę stajnia z Silverstone wyznaczyła już Fernando Alonso, który zdecydował się odejść z Alpine.

Szef Astona - Mike Krack, zapytany, czy Vettel wciąż pozostaje zaangażowany w prace na rzecz sezonu 2023, odpowiedział: Tak. Właśnie po takich rzeczach można poznać czyjś profesjonalizm oraz zaangażowanie. Właściwie podczas jednej z odpraw w ten weekend powiedział: «Pomyślcie o tej zmianie przy przyszłorocznym samochodzie». Cały czas jest z nami.

Luksemburczyk dodał, że Vettel mimo ogłoszenia odejścia z F1 nie sprawia wrażenia bardziej zrelaksowanego. To nie byłoby zgodne z jego charakterem, jest profesjonalistą. Będzie dawał z siebie wszystko do samego końca. Podkreślił to już na samym początku rozmowy, w której przekazał nam swoją decyzję o odejściu. Potwierdzenie otrzymaliśmy w niedzielę.

To dosyć interesujące. Odbyłem z nim w czwartek dłuższą rozmowę, porozmawialiśmy bardzo ogólnie o różnych sprawach. On nie chce nic słyszeć o pożegnaniu. Widziałem w ten weekend flagę «Dziękuję Sebastian» i został zapytany, czy reszta sezonu to pożegnalna trasa. Zupełnie tak nie jest. Z pewnością podziękujemy sobie pod koniec sezonu, ale do tego momentu chce dać z siebie wszystko, ponieważ mamy stratę do zredukowania w klasyfikacji konstruktorów. Nie możemy zakończyć sezonu na aktualnej pozycji. Kiedy jest w samochodzie dysponuje pełną koncentracją. Być może w samolocie rozmyśla więcej o swojej rodzinie.

Krack przyznaje też, że wciąż czeka go rozmowa, podczas której poruszy z Vettelem kwestię pozostania w Astonie w innej roli. Nie omawialiśmy jeszcze tego. Jego decyzja została potwierdzona tuż przed letnią przerwą. Damy mu jeszcze trochę czasu na przemyślenia. Musi uformować swoje plany. Nawet jeżeli zdecyduje się w coś zaangażować, to będzie mu zależało na tym, by mieć więcej wolnego czasu. Po prostu nie rozmawialiśmy o tym.