Mark Slade zostanie inżynierem Kevina Magnussena od GP Singapuru

Brytyjczyk przez wiele lat zajmował się obsługą bolidu Raikkonena w McLarenie i Lotusie.
13.09.2219:50
Mateusz Szymkiewicz
887wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół Haas potwierdził angaż Marka Salde'a w roli nowego inżyniera wyścigowego Kevina Magnussena.

Brytyjczyk przed Grand Prix Singapuru przejmie obowiązki od Eda Rogana, który zdecydował się na rolę w fabryce stajni z Kannapolis przed swoim odejściem z końcem roku.

Slade w latach 1991-2009 był związany z McLarenem pełniąc różne funkcje przy Mice Hakkinenie oraz Davidzie Coulthardzie. Z kolei w sezonach 2002-2006 był samodzielnym inżynierem współpracującym z Kimim Raikkonenem.

W 2010 roku Slade dołączył do Renault zajmując się obsługą samochodu Witalija Pietrowa, by od następnych mistrzostw zostać członkiem Mercedesa jako inżynier wyścigowy Michaela Schumachera. W zespole podległym Brytyjczykowi był obecny m.in. Peter Bonnington.

W sezonie 2012 Slade wrócił do Enstone, które było siedzibą ówczesnego Lotusa. Wówczas doszło do odnowienia współpracy z Kimi Raikkonenem, a w następnych latach podopiecznymi inżyniera byli Pastor Maldonado, Kevin Magnussen, Nico Hulkenberg i Esteban Ocon. Brytyjczyk opuścił Renault z końcem 2020 roku i od tamtej pory pozostawał poza Formułą 1.

Jak potwierdzono, na początku października Slade ponownie zostanie inżynierem wyścigowym Kevina Magnussena, tym razem w ekipie Haas. Duńczyk plasuje się na jedenastym miejscu w klasyfikacji z dorobkiem 22 punktów.