Herta kolejnym zawodnikiem zaproszonym na testy przez Alpine

Ekipa ma wykonać przysługę dla AlphaTauri, chcąc zachować szanse na angaż Gasly'ego.
13.09.2219:58
Mateusz Szymkiewicz
1020wyświetlenia
Embed from Getty Images

Autosport informuje, że Colton Herta jest kolejnym zawodnikiem zaproszonym przez Alpine na prywatne testy na torze Hungaroring.

Amerykanin jest brany pod uwagę przez zespół AlphaTauri, który może mieć wakat przed sezonem 2023. O zwolnienie z kontraktu Pierre'a Gasly ma zabiegać Alpine pozbawione Fernando Alonso oraz Oscara Piastriego.

Według ustaleń Autosportu, stajnia z Enstone w ramach przysługi dla juniorskiej ekipy Red Bulla może zapewnić Hercie dodatkowe kilometry w bolidzie F1. 22-latek walczy o warunkową superlicencję i niewykluczone, że jeszcze w tym roku pojawi się na torze podczas piątkowych treningów.

Alpine pod koniec września ma przygotować bolid A521, który oprócz Amerykanina będą prowadzili junior zespołu Jack Doohan, a także Nyck de Vries brany pod uwagę w kontekście posady na sezon 2023. Pierwotnie jazdy na Hungaroringu miały być przeznaczone dla Piastriego, lecz ten decydując się na transfer do McLarena miał zostać odsunięty od aktywności na torze.

Rzecznik czwartej ekipy tegorocznych mistrzostw poproszony o potwierdzenie składu kierowców na sesję na Węgrzech, odpowiedział: Nie udzielamy informacji na temat prywatnych testów.