Pierre Gasly oficjalnie potwierdzony jako nowy kierowca Alpine

Francuz podpisał wieloletni kontrakt ze stajnią z Enstone i dołączy do niej od sezonu 2023.
08.10.2202:48
Mateusz Szymkiewicz
1690wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół Alpine wystosował oficjalny komunikat, w którym potwierdził pozyskanie Pierre'a Gasly od sezonu 2023.

Stajnia z Enstone na początku letniej przerwy straciła Fernando Alonso, który zdecydował się od kolejnego roku przejść do Astona Martina. Na następcę Hiszpana został wyznaczony aktualny trzeci kierowca - Oscar Piastri, lecz ten dysponował już gotowym porozumieniem z McLarenem.

Po kilkutygodniowym sporze kontraktowym z Australijczykiem oraz stajnią z Woking, Alpine ostatecznie pozostało bez partnera dla Estebana Ocona. Koncentracja francuskiej ekipy spoczęła na reprezentancie AlphaTauri - Pierre Gasly'm, który wcześniej musiał unieważnić kontrakt z Red Bullem.

Po dłuższym okresie niepewności, juniorska stajnia austriackiego koncernu zabezpieczyła sobie usługi Nycka de Vriesa, który zastąpi Gasly'ego w sezonie 2023. Tym samym Francuz otrzymał wolną rękę w poszukiwaniu nowego miejsca startów i został potwierdzony jako reprezentant Alpine.

Jestem zachwycony dołączając do rodziny Alpine rozpoczynając nowy rozdział w karierze w F1 - powiedział Pierre Gasly. Starty dla zespołu o francuskich korzeniach będą czymś bardzo wyjątkowym. Znam mocne strony Alpine rywalizując z tym zespołem od wielu lat, więc ich postępy oraz ambicje robią naprawdę wielkie wrażenie.

Chciałbym w tym miejscu podziękować Red Bullowi za wspólną dziewięcioletnią podróż. Dzięki ich wierze oraz wsparciu zostałem kierowcą F1, a nasze wspólne osiągnięcia z AlphaTauri są wyjątkowe. Patrząc w przód chcę wykorzystać zdobyte doświadczenie do walki o podia, zwycięstwa i tytuły wspólnie z Alpine.

Z oficjalnego komunikatu stajni z Enstone dowiadujemy się, że jednokrotny zwycięzca Grand Prix podpisał wieloletnią umowę, zabezpieczającą jego przyszłość co najmniej do końca 2024 roku.