F1 przedłużyła umowę z organizatorami GP Meksyku

Wyścig na Autodormo Hermanos Rodriguez ma pewną przyszłość do 2025 roku.
27.10.2220:36
Nataniel Piórkowski
482wyświetlenia


Grand Prix Meksyku pozostanie częścią kalendarza Formuły 1 co najmniej do 2025 roku.

O przedłużeniu kontraktu poinformowano na dzień przed rozpoczęciem wyścigowego weekendu na Autodromo Hermanos Rodriguez.

Nowa umowa obejmie trzy lata a jej pierwszym akordem będzie przyszłoroczna edycja imprezy, zaplanowana na 29 października.

Jestem bardzo zadowolony mogąc poinformować o tym, że Formuła 1 będzie ścigać się na Autodromo Hermanos Rodriguez przez trzy kolejne lata - ogłosił dyrektor generalny F1, Stefano Domenicali.

Każdego roku wyścig w Meksyku przyciąga na trybuny rzesze pasjonatów, tworzących niezwykłą atmosferę. Mamy wielką nadzieję, że wszyscy będą podekscytowani tą informacją.

Chciałbym podziękować Klaudii Sheinbaum - przewodniczącej lokalnych władz oraz Alejandro Soberonowi i jego ekipie za nieustanne zaangażowanie na rzecz Formuły 1 oraz regularne sukcesy tej imprezy

Lokalnym bohaterem kibiców z Meksyku jest Sergio Perez. Najlepszym wynikiem kierowcy z Guadalajary było trzecie miejsce wywalczone w ubiegłorocznym wyścigu.

Prezes i dyrektor generalny Corporacion Interamericana de Entretenimiento - Alejandro Soberon, podkreślił: Możliwość organizacji wyścigu F1 w stolicy kraju do 2025 roku jest wynikiem skoordynowanych wysiłków na rzecz zapewnienia przyszłości imprezy, która przyniesie korzyści miastu i tysiącom entuzjastycznych fanów.

Będziemy nadal pracować nad tym, aby wyścig zapewniał istotny wkład w gospodarkę naszego miasta - zaznaczył przedstawiciel promotora Grand Prix.