Alfa Romeo nie wyklucza dalszej obecności w F1 z innym zespołem

Prezes koncernu zapowiada, że decyzja w tej sprawie zapadnie w połowie sezonu 2023.
11.02.2310:58
Mateusz Szymkiewicz
955wyświetlenia
Embed from Getty Images

Prezes Alfy Romeo - Jean-Philippe Imparato, nie wyklucza, że koncern pozostanie zaangażowany w Formułę 1 z innym zespołem.

Włoska marka wróciła na tory Grand Prix jako konstruktor w sezonie 2019, podejmując współpracę z Sauberem. Jak potwierdzono, partnerstwo dobiegnie końca po nadchodzących mistrzostwach w związku ze stopniowym przejmowaniem stajni z Hinwil przez Audi. Docelowo ekipa ma stać się fabrycznym zgłoszeniem niemieckiego producenta.

Każdy pójdzie w swoją stronę - powiedział Jean-Philippe Imparato, prezes Alfy Romeo. Musimy teraz podjąć decyzję w jakiej kategorii sportów motorowych pozostaniemy. W DNA Alfy Romeo zapisane są wyścigi. W tym samym czasie musimy jednak pozostać realistami odnośnie naszego programu. Póki co nie podjęliśmy żadnych wiążących decyzji.

Francuz nie wyklucza, że Alfa utrzyma dotychczasową ekspozycję wiążąc się z innym zespołem Formuły 1. Nie potrafię sobie wyobrazić aż tak wielkiej inwestycji, która byłaby konieczna dla przejęcia zespołu. Za te same pieniądze można zrobić coś zupełnie innego, jak projekt nowego samochodu. Gigantyczne inwestycje w sporty motorowe są sprzeczne z naszą wizją.

Dotychczasowa inwestycja w Saubera zwróciła się dwudziestokrotnie. O dalszych planach porozmawiamy w czerwcu. Podejmiemy wewnętrzną decyzję pod koniec maja i ogłosimy ją przy okazji Le Mans lub Grand Prix na Silverstone. Kocham sporty motorowe i wiem jak ważna jest Formuła 1. Jeszcze bardziej kocham historię Alfy Romeo, której część jest zapisana w F1 i pozostałych wyścigach - zakończył Imparato.