Williams nie spieszy się z wyborem nowego dyrektora technicznego

Zespół nadal nie znalazł następcy Francois-Xaviera Demaisona, który odszedł w grudniu.
27.02.2310:59
Maciej Wróbel
422wyświetlenia
Embed from Getty Images

Nowy szef Williamsa, James Vowles, ujawnił, że na tę chwilę nie rozgląda się za nowym dyrektorem technicznym.

Podczas przerwy zimowej w zespole dziewięciokrotnego mistrza konstruktorów doszło do przetasowań na kluczowych stanowiskach. Po dwóch latach Williamsa opuścił dotychczasowy szef zespołu, Jost Capito, a także dyrektor techniczny - Francois-Xavier Demaison.

O ile na następcę Capito wybrany został znany z zespołu Mercedesa James Vowles, o tyle Williams wciąż nie zatrudnił nikogo w miejsce Demaisona. Teraz Vowles potwierdza, że w tej chwili znalezienie następcy Francuza nie jest traktowane priorytetowo. Nie będziemy się spieszyć z podjęciem decyzji - powiedział Brytyjczyk.

Kluczem jest upewnienie się, że znajdziemy właściwą osobę dla organizacji w perspektywie długoterminowej.

Vowles dodaje, że Williams zdołał uruchomić i przetestować nowy samochód bez dyrektora technicznego. Organizacja tutaj jest silna, wszystko jest na właściwym miejscu i na tę chwilę działamy bez dyrektora technicznego. Wypuściliśmy samochód na tor, zbudowaliśmy go, a zespół wykonał fantastyczną pracę, by to osiągnąć.

Jasne jest, że nie chodzi nam o znalezienie kogoś na to miejsce na krótki okres, tylko na dłużej. Musimy się upewnić, że znajdziemy właściwą osobę do pełnienia tej funkcji.

Vowles dodał również, że Williams poszukuje nowego dyrektora ds. aerodynamiki, jako że dotychczas pełniący tę rolę Dave Wheater opuścił zespół w grudniu ubiegłego roku, wraz z Capito i Demaisonem.