Promotor GP Belgii liczy na szybkie przedłużenie umowy z F1

Odpowiedzialna za wyścig w Spa Vanessa Maes była ostatnio obecna w Bahrajnie.
27.02.2311:24
Maciej Wróbel
551wyświetlenia
Embed from Getty Images

Promotor Grand Prix Belgii, Vanessa Maes, liczy na zabezpieczenie przyszłości wyścigu w ciągu kilku najbliższych tygodni lub miesięcy.

Spa-Francorchamps niezmiennie pozostaje jednym z ulubionych torów kierowców F1. Równocześnie od kilku lat tradycyjna eliminacja w Belgii znajduje się pod coraz większą presją z uwagi na stale rosnącą popularność F1 na świecie i potencjalne dołączenie nowych eliminacji.

Obecny kontrakt na organizację GP Belgii wygasa już po tegorocznej edycji wyścigu.

Walkę o przedłużenie umowy zapowiada promotor wyścigu, Vanessa Maes, która w tym celu udała się ostatnio do Bahrajnu. To oczywiste, że miejsca w kalendarzu są drogie - powiedziała Maes w rozmowie z telewizją RTBF. Ciężko było już w sprawie tego sezonu. Pokazaliśmy i wykonaliśmy świetną robotę w sezonie 2022, ale musimy też patrzeć w przyszłość.

Formuła 1 zaprezentowała nam swoją wizję przyszłości i - co jest jasne - spełniamy wszystkie wymagania. F1 jest także zadowolona z faktu, że jesteśmy wspierani przez naszych przywódców politycznych. Mamy nadzieję na podpisanie nowej, kilkuletniej umowy w ciągu najbliższych tygodni lub miesięcy. Robimy w tym celu wszystko, co w naszej mocy.

Maes odniosła się także do licznych rozmów prowadzonych w Bahrajnie. Oczywiście bliżej nam do innych europejskich Grand Prix, ale promotorzy z Bliskiego Wschodu także zadawali nam mnóstwo pytań. Bycie tutaj jest bardzo ważne, ponieważ pozwala nam to na spotkania z innymi promotorami, dziennikarzami i FOM. To własnie w tego typu sytuacjach można przyspieszyć te dyskusje.