Permane: Postęp Astona wszystkich zaskoczył

Dyrektor sportowy Alpine przyznaje, że jego zespół musi się poprawić.
28.03.2310:16
Łukasz Godula
1548wyświetlenia
Embed from Getty Images

Dyrektor sportowy Alpine, Alan Permane przyznaje, że zwyżka formy Aston Martina wszystkich mocno zaskoczyła.

W ostatnich latach ekipy z Silverstone i Enstone często rywalizowały ze sobą, a smaku walce dodawało przejście Otmara Szafnauera do Alpine, a Fernando Alonso do Aston Martina.

Jednakże w ostatnich dwóch wyścigach zespół Alonso był daleko z przodu, a Hiszpan dwukrotnie meldował się na podium, podczas gdy najwyższą pozycją Alpine było ósme miejsce. Permane przyznaje, że forma samochodu A523 nie jest wystarczająco dobra, ale zauważa, że są bliżej Ferrari i Mercedesa niż w zeszłym roku.

Zdecydowanie nie zadowala nas to jakie mamy tempo - powiedział. Chcemy być nieco szybsi od tego co mamy i walczyć z chłopakami z przodu. Myślę, że jesteśmy bliżej Ferrari i Mercedesa niż w zeszłym roku. Nie analizowaliśmy tego jeszcze dokładnie, jednak na pewno jesteśmy bliżej Ferrari, ponieważ oni w tym okresie rok temu walczyli o zwycięstwa. Oczywiście Aston dokonał ogromnego skoku do przodu, a my jesteśmy piątą ekipą. Nie jest to pozycja, która nas zadowala.

Naszym celem jest bycie blisko trzeciego miejsca, ale na chwilę obecną tak nie jest. Choć w sumie to zależy jak spojrzeć, bo jeśli Mercedes jest trzecią najszybszą ekipą, to może jesteśmy bliżej nich niż w zeszłym roku. Jednak to nie jest wystarczające. Nie jest to miejsce, w którym chcieliśmy być i myślę, że Aston zaskoczył wszystkich swoim progresem.

Permane uważa, że ciężko będzie rywalom dogonić Red Bulla w czasie tego sezonu, jednak jest pewny, że Alpine może poprawić swój samochód.

Wygląda na to, że nikt się nie zbliży do Red Bulla w tym roku, wyglądają jakby mieli przewagę sekundy na okrążeniu - przyznał. To frustrujące. Musimy po prostu ciężko pracować i wprowadzać poprawki, które zwiększą docisk. Jeśli będziemy na siebie naciskać, to rok temu dobrze to działało. Mieliśmy sporo poprawek w zeszłym sezonie, mamy dobrą korelację z tunelem. Możemy być więc pewni, że poprawki, które przywozimy będą działały. Po prostu musimy opracować ulepszenia szybciej od innych.

Zapytany gdzie A523 posiada braki, odpowiedział: "Myślę, że po trochu w każdej dziedzinie. Kierowcy chcieliby poprawy w hamowaniu i lepszej trakcji. Nie ma jednego obszaru, na który narzekają. Musimy poprawić się wszędzie.