Kravitz: De Vries ma cztery wyścigi na poprawę formy

Według nieoficjalnych doniesień faworytem do zastąpienia Holendra w AT jest Liam Lawson.
01.07.2309:51
Nataniel Piórkowski
475wyświetlenia
Embed from Getty Images

Christian Horner przekonuje, że Red Bull nie bierze obecnie pod uwagę zastąpienia Nycka de Vriesa innym kierowcą. Reporter telewizji Sky - Ted Kravitz, donosi jednak, że zawodnik AlphaTauri ma cztery wyścigi na znaczną poprawę formy.

De Vries nie zdobył jak dotąd ani jednego punktu a w mediach coraz częściej pojawiają się spekulacje łączące z jego wyścigowym fotelem Liama Lawsona. Według The Race drugim w kolejce zawodnikiem jest obecny rezerwowy RBR - Daniel Ricciardo.

W piątkowym segmencie na antenie Sky, Kravitz donosił, że de Vriesowi postawione zostało ultimatum. Nyck de Vries... Rozmawiamy o „Jeździe o życie”. On naprawdę jeździ teraz o przeżycie. Wszyscy szefowie to potwierdzą.

W padoku krąży plotka, która wyszła z holenderskich mediów, według której Nyckowi powiedziano, że ma cztery wyścigi na torach, które dobrze zna: Austrii, Silverstone, Węgry i Spa, aby naprawdę odmienić swój sezon. W przeciwnym wypadku wypadnie a jego miejsce zajmie Liam Lawson.

Horner, który kieruje pracami głównego teamu Red Bulla, utrzymuje, że władze programu nie rozważają opcji zakończenia współpracy z de Vriesem. Szybko wspomniał jednak o juniorskim zapleczu zespołu oraz Ricciardo.

W tej chwili nie ma planów zastąpienia Nycka. Musimy dać tym chłopakom trochę więcej czasu. Oczywiście mamy juniorski program, pracuje także dla nas Daniel [Ricciardo]. Będzie testował nasz bolid na Silverstone, więc nie możemy się już doczekać, by zobaczyć, jak sobie poradzi i jak wysoka będzie jego pewność siebie.

Z kolei szef AlphaTauri, Franz Tost, został zapytany przez The Race o to, czy de Vries otrzyma pełny sezon na udowodnienie swych możliwości, czy też zostanie zastąpiony w trakcie mistrzostw. Austriak odparł: Decyduje Nyck. Jeśli zaprezentuje dobre osiągi, dlaczego mielibyśmy zatrudniać na jego miejsce kogoś innego?.