Corriere dello Sport: Albon kandydatem do Ferrari na sezon 2025

Opieszałość Scuderii w rozmowach z Sainzem ma wynikać z niechęci do dalszej współpracy.
08.07.2310:05
Mateusz Szymkiewicz
667wyświetlenia
Embed from Getty Images

Corriere dello Sport informuje, że Alexander Albon ma za sobą pierwsze rozmowy kontraktowe z Ferrari.

Stajnia z Maranello ma ważne umowy z aktualnymi kierowcami do końca 2024 roku. Jak podkreśla jej szef - Frederic Vasseur, dyskusje na temat dalszej przyszłości Charlesa Leclerca oraz Carlosa Sainza zostaną podjęte po rozpoczęciu letniej przerwy.

Mimo to irytacji z powodu przeciągającego się startu rozmów nie kryje Sainz, który stwierdził, że być może rozejrzy się za posadą na sezon 2025. Według Corriere dello Sport, na rozstanie z Hiszpanem może być zdecydowane Ferrari, które chce całkowicie postawić na Charlesa Leclerca, podczas gdy 28-latek ma oczekiwać równego statusu z Monakijczykiem w zespole.

Włoska publikacja podaje, iż podczas weekendu na Red Bull Ringu doszło do pierwszego spotkania kierowcy Williamsa - Alexandra Albona, z Frederikiem Vasseurem stojącym na czele Ferrari. Dyskusje Tajlandczyka z Francuzem miały dotyczyć sezonu 2025.

Wśród innych opcji Albona wymienia się Red Bull Racing, które reprezentował w latach 2019-2020. W ostatnich tygodniach mocno jest kwestionowana przyszłość Sergio Pereza i zwolennikami przywrócenia 27-latka mają być większościowi udziałowcy koncernu - rodzina Yoovidhya z Tajlandii.

Konsultant Red Bulla - Helmut Marko, zapytany o potencjalny powrót Albona do seniorskiego zespołu, stwierdził: Cały czas pozostajemy z nim w kontakcie. Albon zawsze był szybki, a teraz prezentuje szczytową formę.