Bottas: Starty dla Saubera w oczekiwaniu na Audi mają sens

Fin liczy na współpracę z producentem z Ingolstadt od sezonu 2026.
14.08.2316:00
Mateusz Szymkiewicz
575wyświetlenia
Embed from Getty Images

Valtteri Bottas deklaruje, że jest gotowy spędzić kolejne dwa lata w barwach Saubera oczekując na debiut Audi w sezonie 2026.

Stajnia z Hinwil aktualnie rywalizuje w Formule 1 pod szyldem Alfy Romeo, jednakże włoski producent po Grand Prix Abu Zabi zakończy współpracę z ekipą przez zmiany w strukturze właścicielskiej. Grupa Sauber stopniowo staje się własnością Audi, które na bazie szwajcarskiego zespołu utworzy fabryczne zgłoszenie od 2026 roku.

Kolejne dwa sezony będą traktowane przez producenta z Ingolstadt jako przejściowe i jak deklaruje obecny kierowca - Valtteri Bottas, dalsze starty pod szyldem Saubera będą miały sens w oczekiwaniu na nowe rozdanie.

Im więcej o tym myślę tym coraz więcej dostrzegam w tym sensu. Dla mnie oraz dla zespołu zapowiada się interesująca era. Koncentrując się na tym co tu i teraz, nie chcesz wybiegać zbyt daleko w przyszłość. Mimo to myśląc o długoterminowym planie dostrzegam pewien sens. Czuję motywację, by zostać częścią tego projektu. Zobaczymy co się wydarzy, zostało jeszcze trochę czasu. Z pewnością odbędę pewne dyskusje, ale do tej pory o niczym jeszcze nie rozmawialiśmy - powiedział Valtteri Bottas.

Fin zapytany, czy aktualne trudności Alfy Romeo wynikają ze stopniowych przygotowań do transformacji zespołu w Audi, odpowiedział: Patrząc na to z zewnątrz może to tak wyglądać, że po prostu czekamy na wejście Audi. Mimo to każdy daje z siebie maksimum, naciskamy na jak najlepsze wyniki. Nie stoimy w miejscu, po prostu stawka jest tak konkurencyjna i niełatwo jest odzyskać rozpęd.