Williams zaprezentował malowanie na sezon 2024

Stajnia ma nadzieję na dalszy progres po obiecującym sezonie 2023.
05.02.2416:11
Łukasz Godula
2256wyświetlenia
Zespół Williams zaprezentował malowanie konstrukcji FW36, która powstała z myślą o sezonie 2024.

Samochód będzie ewolucją zeszłorocznego modelu, który dał ekipie z Grove siódme miejsce w klasyfikacji generalnej i odbicie się z dna po fatalnym sezonie 2022. Wszyscy w zespole podkreślili, że mają nadzieję na dalszy progres i walkę w środku stawki.

Williams podobnie jak w zeszłym roku postawił na stosunkowo wczesną prezentację malowania swojej maszyny. Potwierdził także podpisanie umowy sponsorskiej z firmą Komatsu, której logotypy znajdą się w jednych z najbardziej eksponowanych sekcji bolidu.

To dla nas bardzo ważny kamień milowy, że pokazujemy nowe malowanie w Nowym Jorku - powiedział szef zespołu James Vowles. Skupialiśmy się na FW46 od wielu miesięcy i w dalszym ciągu cała ekipa wkłada w niego ogrom pracy.

Chcemy wykorzystać wzrost, jaki rozpoczęliśmy w zeszłym sezonie. Mamy mocny skład kierowców, który może za każdym razem walczyć o punkty i wspierać nasz rozwój z myślą o przyszłości. Od czasu gdy dołączyłem tu rok temu widzę zespół, który przezwyciężył wiele trudności i dzięki temu wywalczył siódme miejsce w klasyfikacji generalnej. Będziemy kontynuowali wzmacnianie zespołu zarówno na torze, jak i w kwestii infrastruktury. Będziemy inwestowali w ludzi i przyciągali nowych fantastycznych partnerów, jak Komatsu.