Williams potwierdza zatrudnienie Wurza

"Wszyscy w Williamsie są przekonani, że przyczyni się on do znacznej poprawy osiągów zespołu"
02.01.0621:01
Marek Roczniak
1038wyświetlenia

Zespół Williams potwierdził dzisiaj doniesienia austriackiej stacji telewizyjnej ORF, ogłaszając zatrudnienie Alexa Wurza w roli oficjalnego kierowcy testowego i zarazem rezerwowego. Austriak będzie wspierał Marka Webbera i Nico Rosberga podczas testów, a w weekendy Grand Prix poprowadzi trzeci bolid FW28 podczas piątkowych treningów i w razie potrzeby zastąpi któregoś z głównych kierowców.

Wurz wnosi ze sobą do stajni z Grove doświadczenie wyścigowe nabyte podczas trzech pełnych sezonów startów w Benettonie i pięcioletni staż kierowcy testowego w McLarenie. "Jestem zachwycony, że udało nam się dojść do porozumienia z Alexem", skomentował podpisanie kontraktu Frank Williams. "Wszyscy w Williamsie są przekonani, że przyczyni się on do znacznej poprawy osiągów zespołu, zwłaszcza podczas piątkowych treningów, a także w naszym programie testowym".

Alex Wurz: "Odkąd poznałem Franka Williamsa podczas imprezy International Touring Car w 1996 roku, zawsze chciałem jeździć w jego zespole i jestem zachwycony, że wreszcie nadarzyła się ku temu okazja. Jestem pełen energii i gotowy, aby stać się częścią ofensywy Williamsa w sezonie 2006 i liczę na bliską współpracę z Markiem i Nico. Obaj są szybkimi kierowcami i wierzę, że razem uzyskamy wspaniałe rezultaty. Obowiązki testera i trzeciego kierowcy w piątki są mi dobrze znane i będę skorzystać z całego swojego doświadczenia".

Źródło: WilliamsF1.com

KOMENTARZE

12
robert.palilo
05.01.2006 03:50
Jednak Williams nie upadł tak nisko! Co z tego, że Kathikeyan ma kasę jak kierowca z niego kiepski, a praca nad rozwojem samochodu jest bardzo ważna.
SirKamil
04.01.2006 03:26
O tym jakiej klasy zawodnikiem jest Webber porozmawiamy wtedy kiedy zaliczy płeny sezon w konkurencujnym bolidzie. Jak narazie miał okazje powozić Minardi, beznadziejne Jaguary i Williamsa, którego nieszczelna konstrukacja potrafiła parzyć... Ani Kimi, ani Michael ani Fernando nie dokonali więcej w autach podobnej klasy szybkosciowej.
McMarcin
04.01.2006 12:00
Uprawiacie tu jakąś dziecinną przepychankę. Dajcie spokój. Kto jest lepszy widać po wynikach i zdecyduje o tym Frank Williams. Mark Webber na pewno rozczarował w Williamsie w 2005 r. Jednak czy Williams BMW z 2005 r. był konkurencyjny? Raczej nie. Conajmniej od 2003 r. widać obniżkę formy tego teamu. Wurz został pewnie zatrudniony dlatego, że ma potężne doswiadczenie, jako kierowca wyścigowy (Benetton) oraz testowy (McLaren). Ma więc pomóc powrócić Williamsowi do prawidłowych ustawień bolidów, a także, jesli zajdzie taka konieczność, zastąpić młodego Rosberga w wyścigach. Co do Webbera, to myślę, że jest zawodnikiem pokroju Trulliego - jak ma dobry moment, potrafi błysnąć. Jednak sądzę, że jeśli Frank Williams myśli o powrocie do czołówki, będzie musiał zmienić obydwu zawodników w 2007 r. Chyba, że Rosberg okaże się rewelacją sezonu 2006
SirKamil
03.01.2006 07:57
Do Adriana. Widze, że nadal nie masz nic do powiedznia (tzn. żadnych konkretów)... szkoda PS. dzięuje za rade... pisać umiem. Jednakże skoro mam do czynienia z mistrzem języka polskiej ośmielę się pobrać nauki:) Mianowicie oo znaczy słowo „ci” oraz w jakiej gwarze popularny jest zwrot „tyś”? PS 2. Weber nie jeździ w F1... za stary już jest:(
Adriannn
03.01.2006 06:31
Do SirKamil. Jak byś nie widział to ja napisałem tam Weber i nie wiem oco ci chodzi i chyba tyś jest żałosny!!! Poza tym Heidfeld KIEROWCA B moim zdaniem był lepszy. P.S Naucz się pisać!!!! Do Majster. Kathikeyan jeździ jak by musiał i widać byłopo jego wynikach że kupił sobie miejsce w Jordanie. Williamsy piąte miejsce i przegrana z Toyotą która pierwszy sezon jest w czołówce, wydaje mi się że to trochę słabo.
Majster
03.01.2006 12:31
Mam nadzieje że Kathikeyan da sobie spokój z F1 bo to drugi Sato... A jeśli chodzi o Webbera to on nic złego nie pokazał w Williamsie w a pierwszej części sezonu gdy bolid Franka był szybki zdobywał dużo punktów i kwalifikował się na wysokich pozycjach... Nie rozumie gadania że on jest kiepski popatrz się na Masse albo Villeneouve oni są dopiero kiepscy...
W
03.01.2006 10:22
Ależ emocje... Ciekawe jaką minę ma Karthikeyan. :-)
SirKamil
02.01.2006 10:04
Adriann nawet nie wiesz jak ma na nazwisko Mark... żałosne:( prześledź sobie jego kraiere, ostatni sezon i na jakich miescach potrafił meldować się na mecie w powolnym FW27...
JaJacek
02.01.2006 08:23
Wszyscy macie racje. Stary lis- sir Frank daje etatowym kierowcom doświadczonego Wurza na kark, wiedząc, że to zmobilizuje ich do stałej walki o pozycję w zespole. A w razie jakiejś wtopy Wurz wejdzie na miejsce jednego z nich.
Adriannn
02.01.2006 08:18
Do KIU.Powinen wylecieć Weber. Ponieważ nawet ma testach Nico był szybszy!!!!
KIU
02.01.2006 08:15
Nie lepiej Rosberga a Webera zostaw !!
Adriannn
02.01.2006 08:04
Franek!!! Powinenneś wywalić Webera a w jego miejsce dać Wurza!!!!