Ujawniono przyszłoroczny kalendarz Auto GP

Seria porzuciła rundy w USA i Brazylii
28.11.1214:07
Paweł Zając
8696wyświetlenia

Organizatorzy Auto GP przedstawili dziś przyszłoroczny kalendarz mistrzostw. Największą zmianą jest porzucenie zamorskich rund, które wprowadzono w zeszłym roku, aby podkreślić światowy charakter serii.

Przyszłoroczne zmagania zostaną zainaugurowane pod koniec marca na Monzy, kiedy seria będzie towarzyszyła Mistrzostwom Świata Samochodów Turystycznych. Kolejne trzy rundy - w Maroku, na Węgrzech i w Rosji - również będą odbywały się wspólnie z WTCC.

Dokładna data i miejsce rozegrania piątej rundy nie są jeszcze znane, jednak organizatorzy planują rozegrać ją w lipcu. W sierpniu Auto GP zadebiutuje na torze Nurburgring jako dodatek do zmagań DTM. Później mistrzostwa przeniosą się do Wielkiej Brytanii na Donington Park, a sezon zakończy się na początku października w czeskim Brnie.

Organizatorzy potwierdzili również, że wszystkie wyścigi ponownie będą transmitowane na żywo na antenie Eurosportu.

Szef serii, Enzo Coloni, przyznał, że porzucenie rund w Ameryce pozwoli na rozszerzenie kalendarza przy utrzymaniu budżetu na takim samym poziomie. Jestem bardzo zadowolony mogąc przedstawić przyszłoroczny kalendarz - powiedział Włoch. Podczas ostatnich trzech lat nasze mistrzostwa cały czas rosły i potwierdziły, że są jednymi z najlepszych na świecie. Usuwając dwa wyścigi w Ameryce, dajemy zespołom szansę na dodanie dodatkowego wyścigu przy zachowaniu takiego samego budżetu. W przyszłym sezonie pojawimy się na nowym torze w Rosji, a także zadebiutujemy na Nurburgringu, który zawsze gości spektakularne wyścigi. To również pozwoli naszym kierowcom zapoznać się z jednym z najlepszych torów F1. Wrócimy także do Marrakeszu, co pozwoli zawodnikom oswoić się z torem ulicznym i nauczyć się jazdy wśród barier i ciasnych zakrętów.

^kalendarz,21,2013

KOMENTARZE

4
adnowseb
29.11.2012 02:47
@Kamikadze2000 Juz nie ma bolidów z 2004r. Zobaczysz będzie ciekawie:)) Pozdr
Kamikadze2000
28.11.2012 06:27
To tą serię będą kontynuować?? ;d Eee, liczyłem, że podzieli los A1GP i SF. ;] Mimo wszystko uważam, że wywalenie amerykańskich rund jest dobrym ruchem, który może ją jakoś uratować. Ciekawe, kto tam będzie startował. Czołówka powinna zastanowić się nad czymś ambitniejszym. Sirotkin powinien iść do GP3 - to seria na poziomie. :)
Sar trek
28.11.2012 02:47
Jest Nurburgring, czyli tor ten jakoś się trzyma, mimo, że nie będzie tam F1 w przyszłym roku. Trochę się obawiałem o ten tor, ale i DTM i Auto GP, może jakoś się wygrzebią. Co do kalendarza, to ładny nawet, Nurburgring, Monza, Hungaroring, Donington Park, sporo klasycznych torów a do tego runda w Rosji, brakuje mi tu najbardziej Francji na Magny Cours.
Mahilda111
28.11.2012 01:52
Lipa trochę. Liczyłem na Slovakiaring.