Piłkarska drużyna Schumachera zagra ponownie
Michael Schumacher zagra z kolegami z Formuły 1 w meczu piłki nożnej
14.04.0609:15
1394wyświetlenia

Piłkarska drużyna prowadzona przez Michaela Schumachera rozegra wkrótce swój pierwszy mecz w tym roku. W składzie pojawią się oprócz siedmiokrotnego Mistrza Świata także jego codzienni rywale z torów Formuły 1. W drużynie zagrają m.in. partner Niemca z zespołu Ferrari Brazylijczyk Felipe Massa oraz Włosi: Giancarlo Fisichella, Jarno Trulli, Vitantonio Liuzzi. Pojawią się też inni związani aktualnie lub w przeszłości z wyścigami samochodowymi kierowcy oraz kilka innych osobistości ze świata sportu. Przeciwnikiem tego zespołu gwiazd będzie ekipa Banca di Romagna reprezentująca jednen z włoskich banków.
Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę, tuż przed nadchodzącym wyścigiem o Grand Prix San Marino. Areną meczu będzie Stadio Bruno Benelli w Ravennie, stadion na którym swe mecze rozgrywa włoski klub Ravenna, aktualnie grający w lidze Serie C1. Dochód z meczu zostanie całkowicie przekazany na pomoc dzieciom, na projekt realizowany przez UNESCO. Jak na razie sprzedano ponad 2 tysiące biletów. Początek spotkania o godzinie 20.30 czasu lokalnego.
Schumacher jest wielkim fanem piłki nożnej. Od wielu lat wraz z innymi kierowcami z Formuły 1 gra w meczach charytatywnych, okazjonalnie trenował z takimi zespołami jak hiszpańska FC Barcelona, czy niemiecki FC Köln. Po przeprowadzce do Szwajcarii rozpoczął regularne treningi z amatorskim zespołem FC Aubonne, grającym wówczas w IV lidze (obecnie: III liga, 1 grupa). Teraz Niemiec jest zawodnikiem innego szwajcarskiego zespołu FC Echichens (obecnie: III liga, 1 grupa).
Zawodnik zespołu Ferrari poprowadzi w środę zespół nazwany Nazionale Piloti. Niemiec zazwyczaj gra na pozycji ofensywnego pomocnika. Kapitanem zespołu będzie Ricardo Patrese, mający największą na koncie ilość startów w wyścigach Grand Prix Formuły 1.
| Składy obu drużyn | |
| Nazionale Piloti | Banca di Romagna |
|---|---|
| Matteo MUNARI (bramkarz) | Pietro BACCARINI |
| Ivan CAPELLI | Alessandro SVEGLI |
| Matteo MONTEZEMOLO | Gian Luca FABBRI |
| Gabriele TARQUINI | Maurizio MELANDRI |
| Jarno TRULLI | Michele PARAMATTI (bramkarz) |
| Felipe MASSA | Andrea MINGARDI |
| Riccardo PATRESE (kapitan) | Paolo MENGOLI (bramkarz) |
| Max BIAGGI | Mago Antonio CASANOVA |
| Giancarlo FISICHELLA | PADRE RAFFAELE |
| Michael SCHUMACHER | Marco BONITTA |
| Sergio CAMURANI (bramkarz) | MAIFREDI BAND |
| Giorgio PANTANO | Massimo AGOSTINi |
| Daniele MASSARO | Ruggiero RIZZITELLI |
| Emanuele PIRRO | Alessandro BIANCHi |
| Paolo LIGRESTI | Mirko DOMINI |
| Augusto FARFUS | Moreno MANNINI |
| Roberto LOCATELLI | Ivano BONETTI |
| Gimmy BRUNI | Gianni COMANDINI |
| Vitantonio LIUZZI | Evaristo BECCALOSSI |
| Maro ENGEL | G. Andrea FACCHINI |
| Zsolt BAUMGARTNER | Claudio CARAVITA |
| Christian MONTANARI | Enea CIMATTI ENEA |
| Marc GENE | Mauro GADDONI |
| Ezio GIANOLA | Riccardo MARI |
| Andrea DOVIZIOSO | Alberto MARZARI (bramkarz) |
| Robert DOORNBOS | Salvatore RAIMONDO |
| Luca FILIPPI | Roberto SGUBBI |
| Fabrizio LAI | Piero TAMBURINI (kapitan) |
| Giovanni GULINELLI | Alessandro BENTINI |
| Giovanni ANAPOLI | Ambra BALDUCCI |
| Pasquale DI SABATINO | Ardea BALDUCCI |
Primo BONETTI
Claudio VASSURA
Francesco CAMERANI
Źródło: FeedMeF1.com, F1i.com, Crash.net, Banca di Romagna
KOMENTARZE