Lopez zgarnia pole position na Północnej Pętli

Podczas tej rundy WTCC zmieniło format kwalifikacji
16.05.1501:12
Paweł Zając
1434wyświetlenia


Jose Maria Lopez wywalczył pole position podczas kwalifikacji Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych na torze Nurburgring Nordschleife. Mistrz świata o 1,252 sekundy pokonał Hugo Valente w Chevrolecie, natomiast czołową trójkę uzupełnił Sebastien Loeb.

W związku z długością toru zdecydowano się na porzucenie standardowego formatu kwalifikacji, który został zastąpiony przez godzinną sesję, w trakcie której zawodnicy mogli wykręcać swój czas. Lopez jako pierwszy otworzył tabelę wyników notując 8:41,462

Podczas kolejnego przejazdu Argentyńczyk poprawił swój czas zatrzymując stoper na 8:37,716, dzięki czemu oddalił się nie tylko od Norberta Michelisza, który był najbliżej na początku sesji, ale także pod szybkich w połowie przewidzianego czasu Loeba i Valente. Ostatecznie z wspomnianej trójki najlepszy okazał się zawodnik Chevroleta, a drugi z Francuzów i Węgier musieli zadowolić się dalszymi pozycjami. Piąta lokata wpadła w ręce Ma Qing Hua, który był sprawcą żółtych flag w końcówce sesji, przez co kilku zawodników nie miało możliwości poprawy wyniku.

Jednym, z tych, którym się udało był Lopez - Argentyńczyk urwał jeszcze cztery dziesiąte z poprzedniego wyniku, jednak nie miało to większego znaczenia. Szósty był Yvan Muller, przed Mehdi Bennanim i Gabriele Tarquinim. Czołową dziesiątkę uzupełnili natomiast Tom Coronel i Tiago Monteiro, choć ten pierwszy nie wykorzysta swojego wyniku, gdyż po karze za wymianę silnika będzie ruszał z końca stawki.

Wynik kwalifikacji WTCC na Północnej Pętli