Sirotkin walczy o zapewnienie sobie posady kierowcy testowego w F1

W przyszłym roku Rosjanin będzie najprawdopodobniej kontynuował starty w GP2.
30.12.1510:20
Nataniel Piórkowski
1727wyświetlenia


Siergiej Sirotkin ujawnił, że jego menedżer odbył dyskusje z kilkoma zespołami Formuły 1, których tematem było zapewnienie mu funkcji kierowcy testowego w sezonie 2016.

Sirotkin był łączony z posadą zawodnika wyścigowego Saubera w sezonie 2014, jednak ostatecznie musiał zadowolić się funkcją kierowcy rozwojowego szwajcarskiego zespołu i występem w pierwszym piątkowym treningu przed inauguracyjnym Grand Prix Rosji.

Kończący się rok 20-letni kierowca z Moskwy spędził na rywalizacji w serii GP2. Sirotkin zakończył zmagania na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej, wygrywając przy tym główny wyścig na torze Silverstone i zyskując wyróżnienie dla najlepszego nowicjusza.

Zapytany przez Sportbox o szanse związane z nadchodzącym sezonem, Sirotkin odparł: Mamy konkretne oferty, więcej niż jedną. Jeśli uda nam się zapewnić niezbędne wsparcie finansowe, to może zostanę kierowcą testowym w F1. Jest taka możliwość. Być może nawet jesteśmy bliżej realizacji tego celu niż inni - przekonywał dodając, że w kolejnym roku będzie najprawdopodobniej kontynuował starty w GP2.

KOMENTARZE

2
enstone
30.12.2015 04:28
Sirotkin, Sirotkin, aaa to ten złotousty młodzieniec co potwierdził w mediach, że będzie kierowcą Saubera w 2014r :D
Kamikadze2000
30.12.2015 09:47
W tym roku potwierdził swoją klasę. W przyszłym będzie jednym z faworytów do tytułu - siłą rzeczy. :)) Będzie najwyżej sklasyfikowanym kierowcą z sezonu 2015 - Vandoorne, Rossi, ale również Haryanto nie będą startować. ;) Powodzenia. :))