Force India rozwiązało kontrakt z Hulkenbergiem na sezon 2017

Sytuacja ta oznacza, iż Niemiec wkrótce powinien zostać potwierdzony jako kierowca Renault
14.10.1611:08
Mateusz Szymkiewicz
1646wyświetlenia


Zespół Force India potwierdził, iż umowa na sezon 2017 z Nico Hulkenbergiem została rozwiązana.

Niemiec od kilku tygodni jest łączony z przejściem do Renault, aczkolwiek na drodze do zmiany barw stała ważna umowa z Force India do końca 2017 roku. Stajnia z Silverstone postanowiła jednak dotrzymać słowa i doszła do porozumienia z 29-latkiem w sprawie rozwiązania kontraktu, co oznacza, iż kierowca niemal na pewno dołączy do fabrycznego zespołu Renault już na przyszłoroczne zmagania.

Każdy w Sahara Force India życzy Nico wszystkiego najlepszego w związku z wyborem nowej ścieżki w Formule 1 - powiedział Vijay Mallya, szef oraz właściciel Force India. Po spędzeniu pięciu lat w naszym zespole, Nico został naszym wielkim przyjacielem, a także przyczynił się do ogromnych sukcesów zespołu. To jest niesamowity kierowca, który zdobył dla tego zespołu więcej punktów niż ktokolwiek inny. Będziemy tęsknić za Nico, szanujemy jego decyzję odnośnie chęci skorzystania z nowych możliwości i blokowanie mu ich byłoby niewłaściwe.

Wśród faworytów do zastąpienia Hulkenberga w Force India najczęściej wymienia się nazwiska protegowanych Mercedesa - Estebana Ocona oraz Pascala Wehrleina. Największe szanse do zajęcia posady w stajni z Silverstone wydaje się mieć Francuz, lecz jego sytuacja uzależniona jest od decyzji Renault, które rozważa zatrudnienie go na sezon 2017.

KOMENTARZE

1
kusza
14.10.2016 09:12
No to klocki polecą.