Tanabe: Zrezygnowaliśmy z postoju Albona po awarii jednostki

Istniało ryzyko, że mechanicy podczas kontaktu z bolidem zostaną porażeni prądem.
15.07.1912:49
Mateusz Szymkiewicz
1462wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toyoharu Tanabe ujawnił, że Toro Rosso oraz Honda zrezygnowali z drugiego pit stopu Alexandra Albona z powodu awarii jednostki, która mogła porazić prądem mechaników pracujących przy bolidzie.

Tajlandczyk przez większość wyścigu na Silverstone znajdował się w pierwszej dziesiątce, lecz na ostatnich okrążeniach stracił konkurencyjne tempo i ostatecznie finiszował dwunasty. Kierowca zrealizował tylko jeden pit stop na trzynastym okrążeniu i jak potwierdzono, zjazd na kolejną zmianę opon mógł być niebezpieczny dla mechaników.

Otrzymaliśmy ostrzeżenie od systemu wysokiego napięcia. Sprawdzimy dokładnie co było przyczyną - powiedział Toyoharu Tanabe, dyrektor techniczny Hondy. Jeżeli pojawia się tego typu ostrzeżenie, przed dotknięciem bolidu konieczne jest wyłączenie silnika. Co byłoby lepsze? Kontynuowanie jazdy czy zatrzymanie się na zmianę opon przy jednoczesnym zgaszeniu jednostki? Decyzja nasza oraz zespołu była taka, by pozostać na torze. Jestem tu od półtora roku i pierwszy raz widziałem coś takiego.