R. Schumacher: Vettel musi uważać, by nie stracić statusu lidera

Niemiec w ostatnich wyścigach zaczyna wyraźnie odstawać od Charlesa Leclerca.
15.07.1912:08
Mateusz Szymkiewicz
2170wyświetlenia
Embed from Getty Images

Ralf Schumacher jest zdania, iż Sebastian Vettel musi zacząć uważać, by nie stracić statusu kierowcy numer jeden w Ferrari.

Przed startem sezonu szef stajni z Maranello - Mattia Binotto, powiedział wprost, iż mimo przyjścia Charlesa Leclerca, uprzywilejowanym kierowcą na torze będzie Vettel. Od wyścigu we Francji mistrz świata jednak regularnie ulega 21-latkowi, a dodatkowo w Grand Prix Wielkiej Brytanii doprowadził do kolizji z Verstappenem, po której wypadł z punktowanej strefy.

Dwóch młodych kierowców walczyło ze sobą na torze [Leclerc i Verstappen], ale starszy z nich nie potrafił już sobie z tym poradzić - powiedział Ralf Schumacher, były kierowca Formuły 1. Sebastian musi uważać, by nie stracić statusu kierowcy numer jeden. Charles nie ułatwia mu życia.

Lider klasyfikacji - Lewis Hamilton, postanowił stanąć w obronie Vettela po wyścigu na Silverstone. Jest jednym z najlepszych tego sportu i wróci mocniejszy, jestem tego pewny. Tak robią świetni sportowcy, a on należy do tego grona.

O spadek formy 32-latka został zapytany również Mattia Binotto, który odpowiedział: Sebastian popełnił błąd, czego ma świadomość. Jest mi przykro z jego powodu i odbędziemy na ten temat rozmowę. Sebastian jest profesjonalistą, który bardzo dobrze potrafi oceniać siebie, nawet swoje błędy. Musimy zapewnić bolid, który pozwoli na wydobycie z niego pełnego potencjału. Konieczne są do tego ustawienia, które będą mu odpowiadały. Z jego strony jasne jest, że nie może popełniać takich błędów.