Wolff: Bottas może mieć miękkie lądowanie po zwolnieniu z Mercedesa

Stajnia z Brackley w trakcie letniej przerwy zadecyduje o dalszej przyszłości Fina.
07.08.1909:42
Mateusz Szymkiewicz
2921wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff zadeklarował, że Valtteri Bottas zaliczy miękkie lądowanie w przypadku zwolnienia z Mercedesa po sezonie 2019.

Fin znajduje się pod dużą presją, ze względu na fakt, iż jego przyszłość w stajni z Brackley wciąż pozostaje dużą zagadką. Mercedes zadeklarował, że w trakcie letniej przerwy podejmie wiążącą decyzję na temat przyszłorocznego składu kierowców.

Prócz Bottasa w walce o angaż ma znajdować się Esteban Ocon. Aktualny trzeci kierowca niemieckiego zespołu uważany jest za faworyta do kokpitu, ze względu na słabe wyniki swojego konkurenta na tle Lewisa Hamiltona.

Jak przyznał Toto Wolff stojący na czele Mercedesa, w przypadku braku angażu w fabrycznym zespole zarówno Bottas oraz Ocon będą mogli liczyć na jego pomoc. Ponosimy odpowiedzialność za juniorów oraz kierowcę, który zasiada w naszym bolidzie. Nie zamierzamy podejmować decyzji, które tylko utrudnią im sytuację. Niezależnie od naszego wyboru, weźmiemy pod uwagę inne opcje dla naszych zawodników. Zrobilibyśmy tak, by Esteban mógł rozwinąć się gdzieś indziej i pewnego dnia wrócił do Mercedesa. Z kolei Valtteriemu zapewnilibyśmy miękkie lądowanie, ponieważ zasługuje na to - powiedział Austriak.

47-latek dodał, że kolejny trudny wyścig Bottasa w Budapeszcie odebrał mu radość z wygranej Lewisa Hamiltona. Nie wiedzieliście jak skaczę z radości, ponieważ byłem smutny z jego powodu. Był podbudowany po kwalifikacjach, w których miał świetne osiągi. Był dobrze nastawiony przed wyścigiem. Mimo to na starcie miał incydent ze spłaszczeniem opony, zaliczył kontakt z Lewisem oraz Charlesem i cała praca poszła na marne. To było po prostu okropne i jest mi przykro z jego powodu.