Guanyu Zhou odbył prywatne testy z Renault

Chińczyk na Paul Ricard i Red Bull Ringu zasiadł za kierownicą modelu z 2017 roku.
07.08.1915:42
Mateusz Szymkiewicz
1067wyświetlenia
Embed from Getty Images

Junior Renault - Guanyu Zhou, ukończył prywatne testy z zespołem Renault w bolidzie z 2017 roku.

Chińczyk, który był członkiem Akademii Ferrari, dołączył w tym roku do stajni z Enstone. Zawodnik łączy swoje obowiązki w F1 z regularnymi startami w Formule 2 z zespołem UNI-Virtuosi. Po ośmiu rundach Zhou zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji z dorobkiem czterech miejsc na podium.

Jak informuje Motorsport.com, Zhou odbył w czerwcu dwie prywatne sesji testowe z Renault. Francuski producent miał udostępnić mu model z sezonu 2017 na obiektach Paul Ricard oraz Red Bull Ring. Z kolei w środę Chińczyk ma prowadzić R.S.17 na Circuit de Catalunya.

Zhou jest tym samym trzecim w historii kierowcą z Chin, który zasiadł za kierownicą bolidu Formuły 1. Pierwszym był Ho-Pin Tung także w Renault, natomiast drugim Ma Qing Hua związany z HRT oraz Caterhamem. Co warto podkreślić, obie stajnie umożliwiły mu udział w piątkowych treningach.

Mamy bardzo jasny sportowy cel z Zhou i uważamy, że ma on szansę na to, by zostać jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym debiutantem w Formule 2 - powiedział Cyril Abiteboul, szef Renault. Dotychczas ma bardzo mocny sezon, nie licząc rundy w Baku, gdzie w określonych warunkach jest tam trudny tor. W pozostałych wyścigach realizował postawione mu cele. Jeśli chodzi o resztę, to miał szansę poprowadzenia bolidu F1. Mimo to jego koncentracja musi spoczywać na własnych mistrzostwach.

Według Motorsport.com, Zhou otrzyma kolejne szanse w bolidzie F1 od Renault jeżeli zrealizuje dodatkowo postawione przed nim zadania.