Verstappen: Red Bull może szukać granic dzięki Hondzie

Holender uważa, że dzięki niezawodności jednostki zespół może testować swoje rozwiązania.
10.08.1915:29
Łukasz Godula
1412wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen uważa, że progres Hondy z silnikiem pozwala Red Bullowi testować wytrzymałość ich części mocniej niż to był w przypadku współpracy z Renault.

Red Bull zmienił dostawcę silników w tym roku, po 12 latach związku z Renault. Relacje uległy pogorszeniu gdy po czterech mistrzostwach świata przyszedł okres wielkich problemów od początku ery hybrydowej. Honda dowiozła z Verstappenem w tym roku jak na razie dwa zwycięstwa i zalicza świetną serię niezawodności, jednak 21-latek przyznał, że progres jest dodatkowym plusem dla samego Red Bulla.

Tak, mieliśmy awarie mechaniczne w samochodzie, a nie tylko po stronie jednostki napędowej w zeszłym roku, jednak działo się tak ponieważ nigdy nie mieliśmy możliwości przetestowania niezawodności - powiedział Verstappen. Honda spędza znacznie więcej czasu na hamowni i dzięki temu możemy szukać limitu naszych części, nie mogliśmy tego robić wcześniej.

Nie ma się wtedy pojęcia czy samochód jest wystarczająco mocny. Dowiadujesz się tego odpadając z wyścigu, więc całe przygotowania do sezonu były w tym roku znacznie lepsze. Samochód i jednostka napędowa są bardzo wytrzymałe.

Verstappen ukończył każdy wyścig w tym sezonie i nie finiszował niżej niż na piątym miejscu. Żaden inny kierowca nie był był w stanie dokonać czegoś takiego w tym roku.

Wszystko jest otwarte, pracujemy razem i staramy się im pomóc, a oni nam, tak więc jesteśmy dobrze zżyci" - powiedział Verstappen o współpracy z Hondą. Oni są zwycięzcami i my nimi jesteśmy, chcemy razem wygrywać, więc zawsze dajemy z siebie wszystko.

Red Bull goni w generalce Ferrari, do którego traci 44 punkty w klasyfikacji konstruktorów, pomimo faktu, że Verstappen jest trzeci w tabeli kierowców. To z powodu problemów Pierre'a Gasly'ego, który ma zaledwie 63 punkty, w porównaniu do 181 Verstappena. Jednak Holender nie jest pewny, czy Red Bull jest szybszy od Ferrari, pomimo kilku niesamowitych grand prix w ostatnim czasie.

Wygląda na to, że po prostu lepiej rozgrywamy weekend od nich i to przynosi rezultaty - powiedział Verstappen. Jednakże oni są ciągle bardzo szybcy, na niektórych bardziej niż na innych, tam gdzie są długie proste. Nie wiemy jeszcze do końca gdzie się znajdujemy, na drugim lub trzecim miejscu. Jedna rzecz jest pewna, Mercedes ciągle jest z przodu i to w pokonanie tego zespołu mierzymy.