Renault wprowadzi w Belgii nową ewolucję silnika spalinowego

Ricciardo i Hulkenberg otrzymają kary cofnięcia o 5 pozycji na starcie wyścigu.
30.08.1910:46
Nataniel Piórkowski
660wyświetlenia
Embed from Getty Images

Renault wprowadzi podczas Grand Prix Belgii nową ewolucję silnika. W związku z koniecznością wymiany komponentów na Nico Hulkenberga i Daniela Ricciardo zostaną nałożone kary cofnięcia na starcie wyścigu.

Francuski producent ma nadzieję, że drobne poprawki w zakresie niezawodności i osiągów w połączeniu z nowym silnikiem spalinowym pozytywnie wpłyną na konkurencyjność pakietu R.S.19.

Zgodnie z przepisami za wymianę ICE Hulkenberg i Ricciardo otrzymają karę cofnięcia o pięć pozycji na starcie niedzielnej rywalizacji na torze Spa. Dla Niemca będzie to już szósty silnik spalinowy użyty w tym sezonie a dla Australijczyka piąty.

Klient Renault - McLaren, otrzymał możliwość skorzystania z poprawek, ale nie zadeklarował jeszcze, czy użyje w ten weekend zmodyfikowanego silnika.

Mamy opcję wybrania nowego silnika, ale oczywiście pociągnie to za sobą karę. Trzeba myśleć o dalszej części sezonu, bo przed nami wciąż wiele wyścigów. Nie podjęliśmy jeszcze decyzji. O wszystkim postanowimy jutro - powiedział w czwartek Lando Norris.