Abiteboul gotowy zaproponować Hulkenbergowi rolę trzeciego kierowcy

Szef Renault podkreśla, że zrobi to jeżeli przyszłość Niemca nie będzie jasna do końca roku.
10.10.1908:20
Mateusz Szymkiewicz
810wyświetlenia
Embed from Getty Images

Cyril Abiteboul potwierdził, że jest gotowy zaproponować Nico Hulkenbergowi posadę trzeciego kierowcy Renault w sezonie 2020.

Francuski zespół rozstanie się po tych mistrzostwach z 32-latkiem, kontraktując w jego miejsce Estebana Ocona. Do niedana wydawało się, że Hulkenberg pozostanie w stawce jako reprezentant Haasa, lecz finalnie kierowca nie porozumiał się z zespołem, który zatrzymał Romaina Grosjeana.

Koncentracja Niemca ma teraz spoczywać na Alfie Romeo, gdzie jednak bardzo wysokie szanse na nowy kontrakt ma Antonio Giovinazzi. W tej sytuacji Hulkenberg niemal na pewno wypadłby ze stawki Formuły 1.

Szef Renault - Cyril Abiteboul, zapytany czy byłby gotowy zatrzymać 32-latka w roli rezerwowego zawodnika, odparł: Nie mieliśmy tego typu dyskusji. W tej chwili w pełni koncentrujemy się na tym sezonie. Zobaczymy. Jeżeli nic się nie wyjaśni do wyścigu w Abu Zabi lub powiedzmy do 31 grudnia, wtedy możemy o tym porozmawiać. Mówiłem już jednak, że Nico nie chce stawiać się na 22 wyścigach, by oglądać je z garażu. To prawdziwy kierowca wyścigowy - powiedział Francuz.