Renault potwierdza rozmowy z potencjalnie nowymi zespołami F1

Francuski producent jest szczególnie łączony ze współpracą z Pantherą.
10.10.1908:12
Mateusz Szymkiewicz
959wyświetlenia
Embed from Getty Images

Cyril Abiteboul potwierdza, że ma za sobą wstępne rozmowy z potencjalnie nowymi zespołami Formuły 1.

Od kilku miesięcy pojawiają się informacje, jakoby nowe podmioty wyrażały zainteresowanie dołączeniem do stawki F1 od 2021 roku. Najgłośniej mówi się o projekcie Panthera, za którym stoją ludzie z przeszłością w WEC, natomiast finansowanie ma pochodzić z Azji. Ponadto ekipa ma już dysponować bazą w Silverstone, a także pierwszymi zatrudnionymi inżynierami.

Innym zespołem gotowym złożyć aplikację o miejsce w stawce na sezon 2021 ma być Campos, wspierany przez Monaco Increase Management. Właściciel Formuły 1 - Liberty Media, deklaruje jednak, że do tej pory nie odbyły się żadne poważne dyskusje w sprawie otrzymania prawa do startów. Ponadto władze serii są gotowe przyjąć nowych uczestników najwcześniej w 2022 roku.

Cyril Abiteboul z Renault potwierdza jednak, że ma za sobą pierwsze rozmowy z potencjalnie zainteresowanymi miejscem w stawce Formuły 1. Są tu pewne osoby, nie tylko Panthera, które uważają, że F1 zmierza we właściwym kierunku z przepisami na sezon 2021. Niektóre z tych osób kontaktowały się z nami i omawiały możliwe partnerstwo - powiedział szef francuskiej stajni.

Renault, które pozostanie bez klienckiego zespołu w 2021 roku, ma wyrażać szczególnie duże zainteresowanie współpracą z nowymi zgłoszeniami. Jesteśmy otwarci na dyskusje dotyczące tego typu projektów. Nie jesteśmy zainteresowani ekipami, które pojawią się tu i znikną. Jeżeli jest szansa na mocny projekt, to dlaczego nie? - dodał Abiteboul.