Villeneuve: Hamilton myśli o przejściu do Ferrari

Kanadyjczyk uważa też porównania 34-latka do Fangio czy Schumachera za bezsensowne.
08.11.1909:24
Mateusz Szymkiewicz
2586wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zdaniem Jacquesa Villeneuve'a, Lewis Hamilton myśli o dołączeniu do zespołu Ferrari.

Kontrakt sześciokrotnego czempiona z Mercedesem wygasa po zakończeniu przyszłorocznych zmagań. W ostatnich miesiącach coraz częściej łączy się Brytyjczyka ze stajnią z Maranello i jak przyznał Toto Wolff po Grand Prix Stanów Zjednoczonych, liczy się z utratą swojego kierowcy na rzecz włoskiej stajni w 2021 roku.

Lewis jest w pogoni za rekordami i ma dobrą szansę na to, by pobić je wszystkie - powiedział Jacques Villeneuve, mistrz świata z 1997 roku. Przejście do Ferrari byłoby dla niego kulminacją wszystkiego i zakładam, że myśli o tym.

Kanadyjczyk przyznał jednak, że jest przeciwnikiem porównywania Hamiltona do największych w historii Formuły 1, jak Juan Manuel Fangio czy Michael Schumacher. Moim zdaniem większość tych porównań jest nonsensem. Schumacher i Hamilton wygrywali większość swoich tytułów, ponieważ znajdowali się w danym momencie w najlepszych bolidach. Wrzućcie ich do środka stawki i przestaną wygrywać. To jest jednak część sukcesu, jeżeli wyjątkowy kierowca potrafi wybrać właściwy zespół. Fangio, Senna, Prost - każdy z nich zasiadał w najlepszym bolidzie w swoich czasach.