Horner: Albon robi wielkie wrażenie na Red Bullu

Szef zespołu chwali Tajlandczyka za jego tempo podczas wyścigu w Austin.
08.11.1909:33
Mateusz Szymkiewicz
2170wyświetlenia
Embed from Getty Images

Christian Horner przyznał, że postawa Alexandra Albona robi wielkie wrażenie na całym zespole Red Bulla.

Tajlandczyk, który otrzymał promocję do stajni z Milton Keynes przed Grand Prix Belgii, aktualnie walczy o utrzymanie posady na sezon 2020. Albon uważany jest za faworyta do miejsca u boku Maksa Verstappena, choć zespół cały czas podkreśla, że nie zamierza spieszyć się ze swoim ostatecznym wyborem.

Po swoim incydencie i zmianie przedniego skrzydła [w Austin], był najszybszym kierowcą na torze - powiedział Christian Horner, szef Red Bull Racing. Jego szarża przez stawkę była fenomenalna. Jego rozwój robi na nas wrażenie. Nie wydaje mi się, by potrzebował dużo czasu na to, by móc wkrótce jeździć w czołówce. Nie zamierzamy podejmować żadnych pochopnych decyzji. Wszyscy nasi kierowcy mają kontrakty, więc wykorzystamy dostępny czas.

Carlos Sainz, który opuścił juniorski program Red Bulla na rzecz startów dla innych zespołów, przyznał, że nie żałuje utraconej szansy na potencjalną promocję do austriackiej ekipy. Nieważne kto będzie partnerem Verstappena w kolejnym sezonie. On cały czas będzie pierwszym kierowcą. Kompletnie to na mnie nie wpływa - stwierdził Hiszpan.