Brown: Niezawodność okazała się naszą piętą achillesową

Dyrektor McLarena jest też zachwycony formą oraz współpracą Sainza i Norrisa.
20.11.1909:55
Nataniel Piórkowski
2002wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zak Brown podkreśla, że McLaren musi zadbać o wyższą niezawodność przed sezonem 2020.

McLaren dysponuje obecnie czwartym najszybszym bolidem w stawce i jest na dobrej drodze, aby zakończyć sezon przed fabrycznym teamem Renault.

Jeśli spojrzymy na ogólną formę zespołu, to widać oczywisty progres. Nie tylko dysponujemy lepszym bolidem. Lepsze są też pit stopy, starty. Nie jest jednak tajemnicą, że musimy popracować nad niezawodnością. To nasza pięta achillesowa - powiedział Brown, dyrektor generalny McLarena.

Amerykanin jest usatysfakcjonowany postępami swojego zespołu oraz występami nowych kierowców: Carlosa Sainza i Lando Norrisa.

Jestem bardzo zadowolony z obu kierowców. Chyba wszyscy są pod wrażeniem tego, jak dla nas się ścigają. Lando jest największym zaskoczeniem. Można było oczekiwać, że będzie popełniał błędy normalne u młodego kierowcy, ale jest zupełnie inaczej.

Lando miał w tym sezonie tylko jeden poważniejszy wypadek - miało to miejsce w Hiszpanii. Generalnie można byłoby to potraktować jako incydent wyścigowy. Prócz tego jednego zdarzenia jeździ bardzo dojrzale, co jest naprawdę imponujące mając na uwadze jego wiek.

W dodatku jest bardzo szybki. W kwalifikacjach nasi kierowcy idą ze sobą łeb w łeb. Właśnie tego potrzebuje każdy zespół. Lando i Carlos maja ze sobą doskonały kontakt, ale potrafią zacięcie walczyć ze sobą na torze. To zdrowa rywalizacja. Jestem bardzo zadowolony z naszego składu kierowców i ich tempa.