Ocon weźmie udział w testach w Abu Zabi z Renault

Z kolei Mercedes może ponownie zaprosić do współpracy George'a Russella.
20.11.1917:39
Mateusz Szymkiewicz
1146wyświetlenia
Embed from Getty Images

Esteban Ocon otrzymał zgodę od Mercedesa i dołączy do Renault już 2 grudnia, biorąc udział w testach w Abu Zabi za kierownicą bolidu R.S.19.

Francuz powróci w przyszłym roku do stawki Formuły 1 jako reprezentant stajni z Enstone, przejmując posadę Nico Hulkenberga. Dotychczasowe doświadczenie 23-latka w Formule 1 to dziewięć wyścigów z Manorem w sezonie 2016, a także starty dla Force India w latach 2017-2018. W tym roku Ocon pełni funkcję trzeciego kierowcy Mercedesa.

W ramach swoich obowiązków wobec niemieckiego producenta, Ocon brał udział w sesjach w symulatorze, a także sprawdzał przyszłoroczne ogumienie Pirelli za kierownicą bolidu W10. Francuz był zaproszony na październikową sesję na Paul Ricard.

Wcześniejsze dołączenie Ocona do Renault może doprowadzić do ciekawych przetasowań w składach kierowców na grudniowe testy w Abu Zabi. W terminie 3-4 grudnia Lewis Hamilton będzie miał zobowiązania sponsorskie wobec Petronasu i niewykluczone, że do Valtteriego Bottasa w Mercedesie dołączy kierowca Williamsa - George Russell. Tym samym dwa dni za kierownicą modelu FW42 może spędzić Nicholas Latifi, prawdopodobny partner Brytyjczyka w ekipie z Grove na sezon 2020.