Binotto: Giovinazzi nie jest gotowy na posadę w Ferrari

Szef zespołu zdradził również, że kierowcą rozwojowym w sezonie 2020 pozostanie Wehrlein.
16.12.1921:15
Mateusz Szymkiewicz
1224wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Ferrari - Mattia Binotto, zdecydowanie wykluczył możliwość zatrudnienia w najbliższym czasie Antonio Giovinazziego.

Włoch jest juniorem stajni z Maranello i na zasadzie wypożyczenia ściga się dla Alfy Romeo. Giovinazzi ma zapewnioną przyszłość w ekipie z Hinwil na sezon 2020, natomiast w kontekście 2021 roku wiele mówi się o niepewnych losach Sebastiana Vettela w Ferrari. Mimo to szef włoskiego zespołu przynajmniej na razie wykluczył możliwość sięgnięcia po swojego protegowanego.

W tej chwili jest za wcześnie, by o tym rozmawiać - powiedział Mattia Binotto dla La Gazzetta dello Sport. Mam pozytywne zdanie o Antonio, ponieważ wierzymy, że bardzo się rozwinął w 2019 roku. Miał dwuletnią przerwę od startów w wyścigach, co nie jest łatwe dla kierowcy. W drugiej połowie sezonu był bardzo blisko lub przed Raikkonenem. Uważam, że jego błędy lub problemy z początku mistrzostw były powoli rozwiązywane. Cały czas dorasta. Antonio może być kierowcą Ferrari, po prostu zobaczmy jak mu pójdzie w 2020 roku. Gdybym miał go jednak oceniać na podstawie sezonu 2019, to powiedziałbym «nie». Potrzebujemy kroku naprzód.

Binotto dodał, że zawodnikiem rozwojowym Ferrari pozostanie Pascal Wehrlein, który pełni swoją funkcję od sezonu 2019. Mamy bardzo doświadczonych kierowców w symulatorze od tego roku. Pascal pozostanie z nami w nadchodzącym sezonie. Będziemy mieli także mniej doświadczonych w F1 zawodników, którzy pracują z nami w symulatorze od wielu lat. Spoglądamy także w kierunku kobiet, ponieważ kobieta musi być częścią Akademii Ferrari.

Według Motorsport-total.com, pewni utrzymania miejsca w Ferrari jako kierowcy rozwojowi mogą być również Brendon Hartley, Antonio Fuoco oraz Davide Rigon.