Horner: W końcu mamy szansę na walkę z największymi rywalami

Wpływ na to ma stabilność przepisów i wysoka forma zespołu oraz Hondy.
12.02.2009:02
Nataniel Piórkowski
941wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zdaniem Christiana Hornera sezon 2020 jest pierwszym od kilku lat, w którym Red Bull będzie miał realną szansę aby prowadzić wyrównaną walkę z Mercedesem i Ferrari.

Szef austriackiego zespołu zwraca uwagę na dwa wymiary stabilności. Pierwszym z nich są przepisy, które od ubiegłego roku nie uległy większym zmianom. Drugim aspektem jest z kolei wewnętrzna sytuacja zespołu oraz wysoka motywacja Hondy.

Prawdopodobnie po raz pierwszy od pięciu czy nawet sześciu lat przepisy pozostały stabilne, dzięki czemu mamy realną szansę, aby podjąć walkę z naszymi najgroźniejszymi rywalami.

Lekcje z ostatniego sezonu znalazły zastosowanie przy projektowaniu bolidu RB16. Oprócz stabilności w przepisach cieszymy się także stabilnością zespołu. Budujemy nasz impet od półtora roku. Znajdujemy się w bardzo dobrej sytuacji, aby rzucić wyzwanie i powalczyć o najwyższe cele.

Nie mogę też nie wspomnieć o innym znaczącym czynniku - to jednostka napędowa. Honda jest ogromnie zmotywowanym i konkurencyjnym partnerem. W 2019 roku wykonała znakomitą pracę, bo każda nowa ewolucja silnika zapewniała nam wzrost mocy. Wygląda na to, że zamykamy stratę do naszych głównych konkurentów.

Nowy bolid Red Bulla po raz pierwszy pojawi się na torze już w środę, przy okazji shakedowne'u na Silverstone.