Villeneuve: Williamsowi ciężko będzie wyjść z obecnego kryzysu

Kanadyjczyk broni także Bottasa przed krytyką za częste porażki z walce z Hamiltonem.
12.02.2009:14
Nataniel Piórkowski
919wyświetlenia


Zdaniem mistrza świata z 1997 roku - Jacquesa Villeneuve'a, Williamsowi bardzo trudno będzie wyjść z kryzysu, który zepchnął zespół na sam dół stawki.

Kanadyjczyk, który zdobył mistrzowską koronę jako kierowca legendarnej brytyjskiej stajni, od ponad roku krytykuje team za nieprzemyślane decyzje i słabe przywództwo Claire Williams.

Teraz w wywiadzie udzielonym Auto Plus stwierdził: Williams nigdy nie wyjdzie z tego kryzysu. Chwilę wcześniej rozmawialiśmy o Renault, więc gdybym miał porównywać te dwa zespoły, to Renault ma na pokładzie kompetentnych przywódców a w ekipie drzemie pasja. Można mocno powątpiewać w to, że w Williamsie jest podobnie.

Gdy Renault komentuje swoje występy w wyścigach, zawsze pyta siebie, czy zrobiło wszystko tak, jak należało. Williams nigdy tego nie robi.

Villeneuve uważa także, że Valtteri Bottas sprawił, iż Lewis Hamilton wszedł na zupełnie topowy poziom w sezonie 2019.

W poprzednich latach Lewisowi zdarzały się dwa lub trzy wyścigi, w których był bez formy. W 2019 podniósł jednak poprzeczkę na bardzo wysoki poziom. Po części ma to związek z Bottasem, który był bardziej agresywny i nie pozwalał mu na relaks.

Bottas udowodnił, że jest bardzo szybkim kierowcą, ale pokonanie Hamiltona nie jest takie proste. Wiele osób uważa, że Bottas nie zasługuje na miejsce w Mercedesie, bo jest za Lewisem. Prawda jest jednak taka, że Lewis pokonałby wielu innych kierowców. To po prostu jeden z najlepszych zawodników.