Kallenius: Hamilton oraz Bottas zostaną kierowcami Mercedesa

Prezes Daimlera uciął spekulacje, jakoby zespół prowadził rozmowy z Sebastianem Vettelem.
06.07.2012:23
Mateusz Szymkiewicz
2394wyświetlenia
Embed from Getty Images

Prezes Daimlera - Ola Kallenius, zadeklarował, że Lewis Hamilton oraz Valtteri Bottas pozostaną kierowcami Mercedesa po sezonie 2020.

Stajnia z Brackley nadal posiada dwie wolne posady na przyszłoroczne mistrzostwa, co rodzi spekulacje, jakoby planowała zmiany w obsadzie swoich kokpitów. Z potencjalnym transferem do Mercedesa łączony jest Sebastian Vettel, który odejdzie z Ferrari. Podobnie wygląda sytuacja z George'em Russellem, który ma status juniora niemieckiego producenta i przebywa na wypożyczeniu w Williamsie.

Zostajemy z naszymi obecnymi chłopakami - powiedział Ola Kallenius podczas Grand Prix Austrii, odnosząc się do Lewisa Hamiltona oraz Valtteriego Bottasa. Rozumiem, że jest to bardzo ekscytujące dla kibiców z Niemiec [plotki o Vettelu]. Mimo to posiadając Lewisa oraz Valtteriego mamy dwóch czołowych kierowców, którzy spisują się na najwyższym poziomie. Widzieliśmy fantastyczne okrążenie Bottasa, który sięgnął po pole position. Pozostaniemy przy naszych dwóch obecnych kierowcach.

Uważa się, że Kallenius podczas swojej wizyty na Red Bull Ringu rozmawiał również z władzami Formuły 1 na temat nowego Porozumienia Concorde. Chase Carey w wywiadzie dla Sky Deutschland potwierdził, że wszystko wskazuje na to, iż dojdzie do złożenia podpisu. Sytuacja wygląda dobrze.