Jerez nie dołączy do kalendarza F1 na sezon 2020

Szanse na miejsce stracił również niemiecki Lausitzring.
21.08.2012:03
Maciej Wróbel
1155wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef hiszpańskiego automobilklubu ujawnił, że wyścig F1 w Jerez w sezonie 2020 nie dojdzie do skutku.

Tor w Jerez de la Frontera, który w przeszłości siedmiokrotnie gościł królową sportów motorowych, był jednym z potencjalnych kandydatów do włączenia do przebudowanego kalendarza na sezon 2020. Spekulowano, że w najbliższych dniach F1 miała oficjalnie potwierdzić dołączenie wyścigów w Jerez, Stambule, Bahrajnie i Abu Zabi.

Diario Sport informuje jednak, że nie będzie w sezonie 2020 drugiego wyścigu w Hiszpanii. Według hiszpańskiego dziennika negocjacje właścicieli toru z Liberty Media załamały się.

Szef hiszpańskiej federacji, Manuel Avino, potwierdził, że rozmowy w istocie miały miejsce. Rząd Andaluzji, władze toru Jerez, federacja oraz rada sportu przez pewien czas uczestniczyły w negocjacjach z Liberty Media w celu rozważenia organizacji dwóch wyścigów na terenie Hiszpanii - powiedział Avino.

Innym torem, który również nie dołączy do tegorocznego kalendarza jest niemiecki Lausitzring. Firma Dekra, która jest właścicielem obiektu w Brandenburgii, przekazała agencji DPA, że nie było dotąd żadnego kontaktu ze strony Liberty Media. Jak do tej pory nikt do nas nie wystąpił z zapytaniem. Gdyby jednak się ono pojawiło, oczywiście zbadalibyśmy możliwość organizacji wyścigu Formuły 1 - brzmi komunikat Dekry.

Michael Masi podczas weekendu wyścigowego w Barcelonie powiedział, że pełny kalendarz na sezon 2020 ma zostać ujawniony w ciągu tygodnia lub dwóch.