Wolff: Cowell może podjąć pracę gdzie tylko chce

Były szef działu silników Mercedesa ponownie jest łączony z Astonem Martinem.
06.09.2011:04
Mateusz Szymkiewicz
490wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff jest przekonany, że Andy Cowell po odejściu z Mercedesa może podjąć pracę gdzie tylko chce.

Brytyjczyk od kilku miesięcy jest odsunięty od programu rozwojowego działu silników Mercedesa, natomiast z końcem roku opuści jego szeregi. Według włoskich mediów, propozycję pracy miało mu złożyć Ferrari, które rzekomo otrzymało odmowną odpowiedź.

Krótko po informacji o odejściu Cowella, pojawiły się sygnały, że 51-latek może zaangażować się projekt Astona Martina zarządzany przez Lawrence'a Strolla. Plotki te ponownie nabrały na sile przy okazji Grand Prix Włoch na torze Monza.

Andy odegrał bardzo ważną rolę w naszym zespole, a od 2014 roku był w stanie poprawiać poziom naszych wyników - powiedział Toto Wolff, szef Mercedesa. Mam bardzo ciepłe podejście do niego, zarówno jako do człowieka jak i inżyniera. Teraz może oceniać wszystkie możliwe opcje, a ma ich wiele! Tylko on może zadecydować, co najbardziej mu odpowiada. Nie wydaje mi się, by musiał się spieszyć. Mam też wątpliwości, czy Andy skorzysta z pierwszej lepszej okazji. Mimo to taki specjalista może podjąć pracę tam gdzie tylko będzie chciał.