Lewis Hamilton zakażony koronawirusem

Brytyjczyk nie wystartuje w nadchodzącym wyścigu o Grand Prix Sakhiru.
01.12.2008:22
Mateusz Szymkiewicz
4510wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lewis Hamilton uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Brytyjczyk zgłosił w poniedziałek objawy związane z chorobą i wykonana próba dała wynik pozytywny. Ekipa Mercedes potwierdziła już, że tegoroczny mistrz świata nie wystartuje w Grand Prix Sakhiru, a nazwisko jego następcy zostanie ogłoszone w najbliższym czasie.

Zespół Mercedes ubolewa potwierdzając, że Lewis Hamilton uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19 i nie będzie w stanie wystartować w Grand Prix Sakhiru - brzmi oświadczenie niemieckiej ekipy. W ubiegłym tygodniu Lewis był badany trzykrotnie i każda próba dała negatywny wynik. Ostatnia z nich miała miejsce w niedzielne popołudnie, co było standardowym elementem przedwyścigowej procedury.

Niestety w poniedziałkowy poranek Lewis zgłosił łagodne objawy i w tym samym czasie potwierdzono, że osoba, z którą miał kontakt przed przybyciem do Bahrajnu, uzyskała dodatni rezultat testu. Lewis tego samego dnia wykonał próbę i otrzymał pozytywny wynik. Powtórzony test potwierdził zakażenie.

Lewis przebywa w tej chwili w izolacji zgodnie z protokołem dotyczącym COVID-19 oraz lokalnymi zasadami. Poza łagodnymi objawami, jego stan jest dobry, a cały zespół życzy mu szybkiego powrotu do zdrowia. W najbliższym czasie podamy nasze plany dotyczące rezerwowego kierowcy.

Hamilton jest trzecim zawodnikiem z tegorocznej stawki, który uzyskał dodatni wynik testu na koronawirusa. Wcześniej zakażeni byli Sergio Perez oraz Lance Stroll.