Alexander Albon dołączy do stawki DTM na sezon 2021

Tajlandczyk wystąpi w pojedynczych rundach, a jego partnerem będzie Liam Lawson.
04.01.2115:15
Mateusz Szymkiewicz
2232wyświetlenia
Embed from Getty Images

Alexander Albon dołączy do stawki DTM w sezonie 2021, rywalizując w pojedynczych rundach.

Tajlandczyk ostatnie dwa lata spędził w Formule 1, debiutując z ekipą Toro Rosso. Po zaledwie dwunastu występach, Albon doczekał się promocji do Red Bull Racing. Po obiecującym początku, osiągi 24-latka w sezonie 2020 były bardzo dużym rozczarowaniem i stracił posadę na rzecz Sergio Pereza.

Albon w 2021 roku pozostanie jednak częścią Red Bulla jako trzeci kierowca. Z kolei teraz potwierdzono, że zawodnik będzie na co dzień rywalizował w serii DTM. Póki co nie jest jasne do jakiego zespołu dołączy, a także jaki samochód otrzyma do dyspozycji. Tajlandczyk przystąpi do pojedynczych rund, które nie będą kolidowały z jego obowiązkami w Formule 1, takich jak obecność na Grand Prix, czy udział w sesjach testowych i w symulatorze.

Partnerem 24-latka w DTM będzie inny junior Red Bulla - Liam Lawson. Nowozelandczyk ostatni sezon spędził w Formule 3, gdzie zajął piąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

DTM ze stawką na wysokim poziomie oraz samochodami GT3 to interesująca platforma i prawdziwe wyzwanie, zarówno dla tak uznanych kierowców jak Alexander Albon, a także dla juniora Red Bulla Liama Lawsona - powiedział Helmut Marko.