Marko: Mogliśmy sięgnąć po Vettela przed sezonem 2021

Austriak przyznał, że zamknął drzwi do zespołu 33-latkowi licząc na postępy Albona.
18.01.2111:32
Mateusz Szymkiewicz
1431wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko przyznał, że Red Bull Racing mogło sięgnąć po Sebastiana Vettela przed sezonem 2021.

Stajnia z Milton Keynes zdecydowała się na zmianę zespołowego partnera Maksa Verstappena, zatrudniając Sergio Pereza spoza juniorskiego programu. Mimo to jak ujawnił konsultant ekipy, przy wykazaniu większej inicjatywy na początku sezonu, powrót do Red Bulla mógłby zaliczyć Sebastian Vettel.

Niemiec już w maju dowiedział się, że z końcem 2020 roku odejdzie z Ferrari. Z kolei we wrześniu po nieudanych rozmowach między innymi z Red Bullem, zdecydował się na podpisanie kontraktu z Astonem Martinem, przejmując posadę Sergio Pereza.

Jeśli chodzi o nas, to nie mieliśmy w naszym gronie nikogo, kto pasowałby do drugiej posady i przybliżył nas do celu, jakim jest mistrzostwo świata - powiedział Helmut Marko dla motorsport-total.com. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na Pereza. Kiedy Ferrari zawiadomiło go [Vettela], nie było u nas miejsca na sezon 2021. Byliśmy przekonani, że rozwój Albona będzie przebiegał pozytywnie i pokaże się z dobrej strony w kolejnym roku. Dokładnie to przekazałem Sebastianowi. Niestety byliśmy w błędzie, a kiedy wkroczyliśmy na rynek, Sebastiana nie było już na naszej liście, ponieważ zaangażował się w Astona Martina.