Doornbos: Hamilton nie mógł nauczyć się wiele o Verstappenie

Kierowca Mercedesa mówił po GP Hiszpanii, że wiele się dowiedział o jeździe Holendra.
12.05.2111:51
Maciej Wróbel
1619wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zdaniem byłego kierowcy F1, Roberta Doornbosa, Lewis Hamilton nie mógł dowiedzieć się zbyt wiele o Maksie Verstappenie podążając za nim podczas tegorocznego Grand Prix Hiszpanii.

Wygrywając Grand Prix Hiszpanii, Lewis Hamilton odniósł swoje trzecie zwycięstwo w sezonie 2021 i 98. w karierze. Aktualny mistrz świata znaczną część wyścigu spędził jednak za plecami Maxa Verstappena, a jego wyprzedzenie umożliwiła mu w dużej mierze taktyka dwóch postojów w wykonaniu zespołu Mercedesa.

Po wyścigu Hamilton stwierdził, że tego dnia wiele się nauczył o swoim rywalu. Nauczyłem się dziś bardzo dużo o Maksie - powiedział Brytyjczyk. Być może więcej, niż podczas wszystkich innych wyścigów razem wziętych. Oczywiście obserwowałem go dość uważnie i sporo się nauczyłem o jego samochodzie i sposobie, w jaki go używa. Był to więc dobry wyścig pod tym względem.

Odmienną opinię ma jednak były kierowca Minardi i Red Bulla, Robert Doornbos, który nazywa słowa Hamiltona szalonymi. Był w stanie zobaczyć obierane przez Maxa linie czy atakowane przez niego tarki. Mógł również obserwować momenty, w których dodaje gazu i czy ma dobrą przyczepność - powiedział Holender w rozmowie z Ziggo Sport.

Ale tak naprawdę nie można się z tego wiele nauczyć. To również taka sztuczka umysłowa, coś w stylu «teraz cię mam» - dodał uczestnik jedenastu Grand Prix.