Villeneuve: Verstappen potrzebuje pomocy ze strony Pereza

Zdaniem Helmuta Marko brak wsparcia mógł kosztować Verstappena wygraną w Hiszpanii.
17.05.2118:40
Maciej Wróbel
1478wyświetlenia
Embed from Getty Images

Były mistrz świata, Jacques Villeneuve, uważa, że Sergio Perez powinien poprawić swoje osiągi, by móc wesprzeć Maxa Verstappena w walce z kierowcami Mercedesa.

Sergio Perez dołączył do zespołu Red Bulla po tym, jak z powodu niezadowalających osiągów z posadą u boku Maxa Verstappena pożegnali się Pierre Gasly i Alexander Albon. Jednakże nie licząc udanych kwalifikacji na torze Imola, doświadczony Meksykanin jak dotąd również ma problem z dotrzymaniem tempa Holendrowi.

W ubiegłym tygodniu Max Verstappen wyraźnie dał do zrozumienia, że oczekuje większej pomocy ze strony swojego partnera. Jakby nie patrzeć, zawsze pozostaję sam w walce - powiedział 23-latek. Mercedes może z łatwością wykonać dodatkowy postój, ponieważ jest luka. To nie pomaga.

W rozmowie ze Speed Week Jacques Villeneuve zgodził się ze słowami Holendra. Verstappen jest zawsze gotów do jazdy na limicie - przyznał Kanadyjczyk. Teraz potrzebuje również dobrego tempa ze strony swojego kolegi, aby ten mógł wspierać go w walce z Mercedesem.

Helmut Marko zasugerował nawet, iż nieobecność Pereza wśród kierowców walczących o miejsca na podium mogła kosztować Verstappena utratę szansy na zwycięstwo. Austriak zapytany przez motorsport-magazin.com o to, czy jego podopieczny mógł wygrać w Barcelonie, odpowiedział twierdząco. Tak. Rozwiązaniem byłaby sytuacja, w której Perez znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie czołowej dwójki.

Wówczas Hamilton musiałby wyprzedzić również i Pereza, co z pewnością nie byłoby dla niego takie proste - dodał Marko.